„Nechali jsme si za čtyři sta tisíc korun zpracovat projekt,“ předeslal starosta Milan Hladík. „ Ten zahrnuje revitalizaci omítky, pořízení krytiny bočních lodí, statické zajištění bočních kleneb a kompletní elektroinstalaci. Dále počítáme s výměnou pískovcové dlažby v celém kostele, opravou oken a také vstupních i bočních dveří,“ doplnil.

Včetně terénních úprav v blízkosti kostela se akce vyšplhá na 23 a půl miliónu korun. Podmínkou pro zahájení prací je ale získání dotací.

V minulosti vznikl nadační fond kostela sv. Václava, který prostřednictvím finančních sbírek a nadačních koncertů shromáždil peníze na opravu hlavní lodi, okapních žlabů a hromosvodu.

Pomohli také lidé, kteří si „adoptovali“ vitrážová okna a zaplatili jejich repasi. Některá z nich vyšla až na sto tisíc korun, ale po starodávném zvyku, je jméno dárců vsazeno do barevné vitráže. „Stále ještě zbývá dvanáct oken, které je potřeba dát do pořádku a tak hledáme další ochotné sponzory,“ vzkázal starosta. Zasklení a repase každého z nich vyjde na 20 až 30 tisíc korun.