Roman Smetana vyvrací přes právníka nařčení, že dělá v zooparku „dusno“.


„Musím konstatovat zásadní nesouhlas s obsahem zprávy, týkající se vyjádření zaměstnanců zooparku, údajného porušování jejich práv a celkové negativní situace v tomto subjektu,“ píše Bohuslav Roll, pověřený právní zástupce Podkrušnohorského zooparku.


V dopise postupně vyvrací všechna nařčení. Ředitel prý se svými zaměstnanci komunikuje. Odmítá, že dal jedné pracovnici výpověď z osobních důvodů – prý to bylo proto, že nesplňovala kvalifikační kritéria. Nesouhlasí s tvrzením, že by někoho diskriminoval nebo hrozil novými omezeními. Stížnosti pak označil za „zkreslené, nepravdivé a zavádějící informace několika zaměstnanců zooparku, kteří chtějí poškodit dobré jméno zooparku…“ (plnou verzi najdete níže pod článkem).


Najmutí advokátní kanceláře na tak běžnou věc, jako je odpověď pro média, je hodně nestandardní krok. Zároveň to odpovídá tvrzení nespokojených zaměstnanců, že Smetana s nimi jedná jen přes právníka.


Chomutovský deník se Romana Smetanu neúspěšně pokouší kontaktovat již delší dobu. Naposledy právě kvůli reakci na dopis zaměstnanců. Redaktorka se mu celý pátek snažila dovolat do zooparku, ale telefon nebral a i když na sebe nechala kontakt, nezavolal zpátky. V úterý byla redaktorka přímo v zooparku, kde se ohlásila a přes půl hodiny na ředitele marně čekala. Ani se neukázal. Na zaslaný e–mail také neodpověděl. Jak Deník zjistil, podobně dopadla několikrát i další média.


„Prosil jsem novináře, aby nechali novému řediteli chvíli na rozkoukání,“ snažil se nekomunikativního šéfa hájit náměstek primátorky Jan Řehák. Jenže Smetana nevstupoval do neznámého prostředí, v zooparku ještě před nedávnem pracoval jako zástupce bývalého ředitele Přemysla Rabase.
Do sporu se město jako zřizovatel míchat nechce. „Město nemá žádné právo řešit pracovněprávní vztahy uvnitř zooparku,“ uvedl k tomu mluvčí chomutovského magistrátu Pavel Novák.

Vyjádření - 1. str.
Vyjádření - 2. str.