Nová ředitelka vystřídá dočasného ředitele Romana Smetanu již 1. srpna.

„Výběrová komise vybrala jako nového ředitele PZOO uchazečku Ivetu Rabasovou,“ informoval ihned po skončení zasedání Rady města Chomutova tiskový mluvčí Pavel Novák. „Tato kandidátka splňovala všechna potřebná kritéria, která tato funkce vyžaduje a s nástupem na post ředitele Podkrušnohorského zooparku Chomutov souhlasila,“ vysvětlil.


Sama Iveta Rabasová však ještě včera večer o svém zvolení nevěděla. Zúčastnila se totiž pouze výběrového řízení a na zasedání Rady města Chomutova, kde se nový ředitel vybíral, již nebyla.


Z úspěšného výběrového řízení má však upřímnou radost. „Byli tam se mnou čtyři kandidáti. Záleželo na městě, koho vyberou,“ říkala ihned, co se od Deníku dozvěděla, že výběrové řízení vyhrála. „Mám radost a určitě bude na čem pracovat,“ dodala.


Zřejmě i zaměstnanci zooparku si oddychnou a situace by se měla zklidnit. „Rozhodně jsem ráda, že odejde pan Smetana,“ svěřuje se ošetřovatelka zaměstnaná v zooparku Petra Zálešáková. „Paní Rabasová s námi bude jistě komunikovat. Je to tedy rozhodně změna k lepšímu,“ dodává spokojeně.
Přestože Iveta Rabasová o svém zvolení ještě nebyla oficiálně informována, přislíbila, že Deníku poskytne rozhovor. „ Určitě vám jej dám. Otázkou je, kdy mě město oficálně vyrozumí o tom, že jsme skutečně vybrána já,“ řekla Iveta Rabasová.