Že něco není v pořádku zjistila inspektorka strážní služby. V půl desáté večer zahlédla za věznicí kouř. Hlídka zjistila, že vychází spolu se silným zápachem ze soukromé opravny chladících zařízení, která přímo sousedí s areálem.

Kontaminovaný oblak se vznesl do ubikací, proto strážní služba evakuovala 131 odsouzených do vězeňské tělocvičny. Přivolala také záchrannou službu, která odvezla třináct vězňů a vychovatele se zasaženýma očima a plícemi do nemocnice. Poslední ze šesti sanit prostor opouštěla krátce po 23. hodině.

"Pět odsouzených je stále ještě na pozorování v chomutovské nemocnici," informovala dnes ráno tisková mluvčí všehrdské věznice Bronislava Vetešníková. Podle všeho budou ještě odpoledne propuštěni do "domácího" ošetřování. Tedy zpět do věznice. "Nikdo nebyl v přímém ohrožení života," ujistila Vetešníková.

Podle informací policie ze soukromé firmy uniklo pět až deset kilogramů čpavku. Chomutovští hasiči, kteří včera přijeli k zásahu, už žádné hodnoty nenaměřili. Zasažený prostor jen zchladili vodou.

Už po půlnoci bylo možné, aby se vězni vrátili do svých ubikací.