Vše před několika měsíci odstartovala krádež, kdy zloději rozkradli střechu jedné z výrobních hal v dolní části areálu. Škoda byla tehdy jeden milion tři sta tisíc korun. Město později dolní část prodalo, ovšem výsledná prodejní cena byla logicky o tuto částku nižší.


Jirkovská radnice dává vinu bezpečnostní agentuře IBA, která tehdy podle smlouvy prováděla v areálu ostrahu a po agentuře nyní sumu vymáhá. Ta však svou vinu odmítá a celou věc řeší právníci. „Žaloba nyní leží na krajském soudu a čeká se, co bude dál,“ uvedl na pondělním jednání zastupitelstva Josef Adam z ODS.
Jak chomutovskému deníku včera přiznal jirkovský starosta Radek Štejnar, velkou zásluhu má na nynějších právních tahanicích především špatně sepsaná smlouva, kterou si obě strany vykládají po svém.
To byl ale jenom začátek. Bezpečnostní agentura IBA z průmyslové zóny odešla a krádeže pokračovaly nerušeně dál.


„Bylo to období, než se nasmlouvala jiná firma,“ uvedla Deníku tisková mluvčí jirkovské radnice Eva Dušková.
Celková škoda se podle zprávy předložené jirkovským zastupitelům vyšplhala na čtyři a půl milionu korun. Policii se do dnešní doby nepodařilo zloděje vypátrat.
Opoziční zastupitel Michal Batrin už podruhé veřejně na jednání zastupitelstva obvinil městské radní z porušení zákona o obcích, protože radní majetek v areálu nepojistili. „Nechránili jste veřejný majetek,“ nechal se slyšet Batrin. Radní se obhajují tím, že cena pojistky byla pro město příliš vysoká.