Napříště má podobným neštěstím zabránit speciální zařízení zvané gabionová zeď.
Osobní vlak před necelými čtrnácti dny vykolejil na naplavené hlíně po předchozím přívalovém dešti. Jedna žena byla lehce zraněna. Jelikož se nehoda stala v sousedství jednoho z mostů nové přeložky I/7 Chomutov – Křimov, objevily se spekulace, že by za nehodu mohlo Ředitelství silnic a dálnic, které je zadavatelem stavby.
 
Pavel Foch z ŘSD jakoukoli vinu za nehodu odmítá. Experti totiž potvrdili předchozí verdikt Drážní inspekce, která nehodu ústy svého mluvčí Zdeňka Neusara připsala na vrub nepříznivého počasí.
Pro ŘSD hraje i fakt, že „sedmička“ je teprve stavbou a je v takzvaném předčasném užívání. Navíc pro Ředitelství přeložku staví soukromá firma, která by za případné nedostatky zodpovídala. Ale ani ta podle expertů nepochybila.
 
Podle Pavla Focha by do budoucna nehodám na tomto úseku měla zabránit takzvaná gabionová zeď, která by měla být na svahu podél trati. Jedná se v podstatě o koš naplněný kamením, který propouští vodu, ale zadrží naplaveniny. Ty se pak nedostanou do kolejiště. Dle vyjádření zástupců Ředitelství silnic a dálnic projekt stavbu této zdi obsahuje, jen najatá stavební firma ji ještě nestihla postavit.