Poklepáním na základní kámen stvrdila chomutovská primátorka Ivana Řápková dlouho očekávané zahájení výstavba ledního stadionu na Zadních Vinohradech. Učinila tak na pódiu před stovkami Chomutováků, kteří se do areálu bývalých kasarán u Kamencového jezera přišli podívat.

Moderátor odpolední veselice Patrik Hezucký před poklepáním vyměnil primátorce kladívko. Místo malého ve zlaté barvě ji podal několikakilogra­movou želežnou palici. Tento vtip jakoby symbolizoval fakt, že zahájení stavby nebylo tak lehké. Původní termín stavby se několikrát odsouval, zpoždění nabralo několik let. Podle předchozích variant měl už stadion své brány otevřít před rokem, podle těch nejoptimistič­tějších už před třemi lety.

I nyní mohlo dojít k zpoždění, stačilo by, aby se některá z firem, které neuspěly ve výborovém řízení, proti jeho výsledku odvolala. To se však nestalo a zahájení tak už nic nebrání.

Na oslavě se už tak všichni mohli usmívat. Počasí akci přálo, přišly se podívat stovky lidí. Na místě si mohli poslechnout hudební kapely, vtipného moderátora nebo se podívat, jak to jde nejmladším hokejistům na umělé ledové ploše. Velký zájem diváků vzbudilo vystoupení dívek z taneční školy, nejdéle vydrželi zvláště ti menší na autogramiádě chomutovských hokejistů. Jejich stůl byl v obležení neustále.

Na místě bylo mnoho dětí, pro ty byly připraven skákací hrad, ty menší také lákaly živé kozy a koně.

Základní kámen stál celou dobu na pódiu, přikrytý bílou pletnou. Tu z něho sundali až malí hokejisté a fotbalisté. Na diváky tak vykoukl mramorový kvádr s vyrytými nápisy ve zlaté barvě. Jeden z nich informoval, že na tento kámen poklepala primátorka dne 4. 4. 2009 v 15.00, ovšem ve skutečnosti a i podle oficiálního programu to bylo o půl hodinku později. Příznivci nového stadionu doufají, že šlo o zpoždění poslední.