„Všechno bylo v pořádku a ordinace je zkolaudována,“ řekla Deníku nová vejprtská zubařka Jana Kouklová. „Začneme v úterý ráno nějakými prohlídkami, konzultacemi o hygieně a postupně budeme objednávat,“ říká.


Ordinační hodiny jsou pro začátek provizorní. „ Zatím to bude úterý, středa a sobota. Ordinovat budeme od půl osmé do pěti a v sobotu od osmi do dvanácti,“ informuje zubařka. „Ostatní dny do budoucna samozřejmě rozšíříme, podle toho, jaký bude zájem a jaká bude potřeba,“ dodává.


Vejprťané jsou rádi, že nebudou muset s bolavými zuby jezdit desítky kilometrů do větších měst. „Doteď jsem jezdil za zubařkou do Chomutova, měli jsme tam jednu domluvenou. Ale není nad to, když je zubař ve městě,“ vítá radostně návrat zubní ordinace Martin Hladík z Vejprt. Dá se předpokládat,že do vejprtské ordinace budou jezdit i lidé z dalších horských obcí poblíž hranic.


Jana Kouklová se musela do Vejprt přestěhovat, aby zde mohla otevřít zubní ordinaci, která zde chyběla. S bydlením i novou ordinací je však nadmíru spokojená.


Zubní ordinace ve Vejprtech nebude ledajaká. Bude to špičkové pracoviště. „Zatím to bude klasická ordinace. Bude tu rentgen, který bude digitalizovaný,“ říká skromně zubařka. „To znamená, že nebudou klasické rentgenové snímky, ale objeví se přímo na monitoru,“ vysvětluje.


Vybavení ordinace stálo půldruhého milionu korun a zaplatila ho radnice. „Je tu i velký rentgen, který může snímat celou čelist. To pomůže například, když se budou dělat implantáty. Pacient se tak nebude muset posílat na rentgen nikam jinam, což je velká výhody“ vysvětluje stomatoložka. Kromě klasické stomatologie, tu totiž bude fungovat i zubní chirurgie.

První den v zubní ordinaci může být čekárna plná. „Trošku se obávám návalu, ale doufám, že nebude hned první den tak značný. Každopádně pokud lidé přijdou, budu se na ně těšit,“ říká nová zubařka.


Vzhledem k tomu, že je zubařů v České republice nedostatek, může se stát, že budou nyní lidé z okolních měst a obcí naopak dojíždět do Vejprt. Pravděpodobné to je i proto, že zde nebude jen praktická zubařka, ale v jedné osobě i zubní chirurgička.


Pracovat zde bude i dentální hygienistka. „Zatím to máme domluveno smluvně. Bude tu většinou, když tady nebudu já. Pacienty k ní vždycky objednám. Začít by měla také už v červnu,“ říká Jana Kouklová.


Vejprťané byli bez zubaře od loňského jara. Po smrti tehdejšího lékaře zůstala ordinace zavřená. Vedení horského města se snažilo přilákat dentisty marně skoro rok. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) vypsala v červnu 2007 výběrové řízení na pozici zubaře ve Vejprtech, ale do něj se nikdo nepřihlásil.

Kdy můžou chodit pacienti?


Úterý a středa
•7:30- 17:00
Sobota
•8:00-12:00
Ordinační hodiny jsou zatím provizorní. Měnit se budou podle potřeby a to tak, aby to vyhovovalo pacientům.