Zubařka by měla ve Vejprtech začít ordinovat od prvního května. Momentálně se pracuje na přípravě její ordinace. Jsou objednaná okna, maluje se a město si nechává spočítat, kolik bude všechno stát.

„Projekt rekonstrukce bude hotový do týdne,“ říká starostka Vejprt Jitka Gavdunová. Na jeho realizaci pak musí město uvolnit peníze. V době kdy se sestavoval rozpočet, totiž ještě nebyla známá přesná částka, a tak v něm není zahrnuta.


Za uvolněné peníze město opraví ordinaci tak, aby se lékařka mohla nastěhovat a ordinace byla na špičkové úrovni. Město vymění okna a dveře, udělá nové podlahy a vymaluje stěny v zubních ordinacích. V neposlední řadě pak nechá nově udělat rozvod vody a elektřiny.

Zubařka přijde do Vejprt z Kralovic u Plzně a přestěhuje se sem s celou svojí rodinou. Bydlet bude přímo v budově polikliniky. „Jsem velmi ráda, že jsme se s paní zubařkou našly. A budu se nažit aby se tady cítila dobře s celou její rodinou,“ svěřuje se starostka.


Město se snažilo sehnat zubaře delší dobu. Dávalo inzerát do novin, snažilo se ho sehnat s pomocí VZP, ale ani té se přes veškerou snahu nepodařilo zubaře najít. Stomatoložka se nakonec přihlásila sama.


Má za sebou již dvanáctiletou praxi. Deset let fungovala jako zaměstnanec a poslední dva roky pracuje v soukromých ordinacích v Kralovicích a Lubenci. Tam plánuje po svém odchodu zaměstnat zkušeného stomatologa. „Do Vejprt se stěhujeme proto, že odtud pochází můj manžel, takže se vlastně vracíme. Navíc je tady perfektní životní prostředí pro mé děti,“ říká budoucí vejprtská zubařka Jana Kouklová.


V nové ordinaci bude fungovat klasická konzervační a dětská stomatologie, parodontologie ale také zubní chirurgie. „Budeme nabízet implantace a veškerou chirurgii. Cílem je, aby ordinace byla na špičkové úrovni a odpovídala světovým standardům,“ říká Jana Kouklová. „Samozřejmě, že časem bychom chtěli služby ještě rozšířit,“ dodává. V budoucnu by tak na poliklinice měla být zaměstnána i dentální hygienistka.


Ordinační hodiny budou každý den a doba se bude přizpůsobovat hlavně pacientům. “Myslím, že bychom mohli vymyslet třeba i nějaké ordinační hodiny o víkendu. Už proto, že potřebujeme vrátit zpět klientelu,“ vysvětluje Jana Kouklová. Lidé se totiž museli naučit za zubaři dojíždět do jiných měst, do Chomutova nebo Kadaně.


Příprava ordinace bude probíhat v časovém presu, protože poliklinika je zanedbaná a dlouho opuštěná. Město ji má v plánu zrekonstruovat celou. Kromě zubaře by se sem měl vrátit i praktický lékař pro dospělé a pediatr. „Nevíme, jestli se to podaří uskutečnit ještě letos, bude záležet na financích,“ informuje starostka.


Již dříve zde tito lékaři ordinovali, ale přestěhovali se. Momentálně mají ordinace v bývalé LDN, což je pro místní z ruky a v zimě se tam obtížně dostávají. „Proto se budeme snažit vrátit lékaře zpátky do polikliniky,“ naznačuje starostka. Přesunout se museli právě kvůli tomu, že poliklinika byla v havarijním stavu a na opravu nebyly peníze.