Konec zatékání


„Při přívalovém dešti se stalo, že úředníci museli opustit promočené kanceláře, a to i v prvním patře,“ poukazuje na špatný stav střechy starostka Vejprt Jitka Gavdunová. „Problém trvá už několik let. Střešní krytina už je prostě přežitá,“ doplňuje starostku Miroslav Hylmar z odboru správy majetku města.
Střecha se začne opravovat v nejbližší době. Podle starostky by to mohlo být do čtrnácti dní. Opravená musí být nejpozději do konce listopadu, ale vedení města by bylo rádo, kdyby se skončilo už v srpnu.

„Konečně jsme dostali dotaci z fondu ústeckého hejtmana ve výši 4,4 milionu korun. Musím říct, že jsem panu hejtmanovi vděčná. Napoprvé jsme totiž neuspěli,“ říká s radostí v hlase starostka. Něco málo přesto bude muset město, na opravu střechy, vydat ze svého. „Peníze jsou ale připravené v rozpočtu,“ říká starostka.


Bez opravy střechy by se nemohlo pokračovat v rekonstrukci budovy městského úřadu, a ta je rovněž nutná. Momentálně probíhá rekonstrukce elektroinstalací, ale město má i další plány a ty střechou nekončí.


Střechou nekončí


Současně se střechou se začne pracovat na fasádě. Ta právě díky děravé střeše vzala za své. „Díky letitému problému se střechou tu už vypadávají kusy cihel a ohrožují chodce,“ říká starostka.


Nová fasáda by měla, podle starostky,být hotová také do letošního podzimu. Letos se nejspíš opraví jen čelní strana a boky městského úřadu a zbytek se bude dělat v další etapě.