Vnitřní prostory památkového objektu s číslem popisným 309 jsou opravdu nádherné a dýchají na příchozí historií. Při opravě domu se zde objevil pramen, který vyvěrá právě uvnitř překrásného domu, v jeho sklepních prostorách.


Město ze starých kronik zjistilo, že by voda měla být pitná. Pramen vyvěrá přímo ze sklepní zdi a stéká do jakéhosi průzračného jezírka na druhé straně místnosti.

„Zatím jsme nepřišli na to, odkud sem voda teče. Měl by se udělat ještě nějaký průzkum,“ informuje starostka Vejprt Jitka Gavdunová. „Doufám, že to bude modrý pramen. To bychom tu mohli natočit další díl Kameňáku,“ dodává se smíchem.


Uvnitř památkového objektu, který je blízko nádraží, je již všechno připraveno k rekonstrukci. V době, kdy se předělávala střecha, se připravilo i nádherné podkroví.


K jakým účelům však bude budova sloužit ještě město přesně neví. „Zatím uvažujeme o dvou možných řešeních,“ oznamuje starostka. Podle ní by památkový dům mohl z části sloužit komerčním účelům, nebo by sloužil městu. V prvním případě by zde starostka viděla stylovou restauraci s ubytováním, ke které by se nádherně hodil sklepní pramen. „Na půdě by pak mohlo být například krajkové muzeum,“ přibližuje starostka. V druhé variantě uvažuje město o muzeu a školících prostorách. „Přesný cíl ještě nemáme,“ upřesňuje starostka.


Možností je zatím hodně. Také proto vyzývá město své občany, aby přišli se svými nápady, jak využít starou poštu. Své návrhy mohou nosit na podatelnu městského úřadu.