Starostka Vejprt má z nového obchodu v centru města velkou radost.

„Je to velmi prestižní obchod. Za nákupy by k nám mohlo přijet mnoho turistů. Zatím všichni jezdíme do Chomutova nebo do Kadaně. Teď budou moct jezdit i oni k nám,“ raduje se starostka Jitka Gavdunová.


Dalším přínosem obchodu by měl být vznik pracovních míst. „Mělo bych jich být přes dvacet,“ říká starostka. Vejprtská Billa ale také hledá nové zaměstnance, bohužel marně. „Billa se potýká s nedostatkem zaměstnanců, doufám, že se nově vzniklá volná místa podaří obsadit vejprtskými občany,“ říká starostka.


Vedoucí prodejny hlásí, že jsou už téměř všechna místa obsazena. „Hledali jsme celkem dvacet čtyři lidí. Momentálně už hledáme jen tři prodavačky, dalších třináct jsme už našli,“ informuje vedoucí prodejny Alena Koderová z Vejprt. „Všechno to jsou lidi z Vejprt, jen tři jsou z blízkého okolí,“ dodává.


Nové obchodní centrum vyrůstá hned vedle vejprtské Billy, na místě bývalého areálu AMATI. „Začínali jsme s v říjnu a hotovo by mělo být do konce května,“ informuje vedoucí oddělení projektů Zdeněk Kořínek z firmy Travel Free. „Když to dobře dopadne mohlo by se otevřít první týden v červnu,“ dodává. Nějaký čas totiž zabere ještě dovybavení obchodu.


Budou se zde prodávat balené potraviny, mezi které patří různé druhy cukrovinek. K dostání bude také drogistické zboží. Především se bude jednat o značkové parfémy a kosmetiku. Dalším zbožím bude alkohol, cigarety nebo značkové oblečení. Jako příklad uvedl Zdeněk Kořínek značku Esprit a S. Oliver. „Zákazníci zde najdou věci k běžné potřebě, ale i k výjimečným příležitostem,“ doplňuje kolegu Alena Koderová.


Vše bude v rámci jednoho obchodu. Nebudou zde žádné samostatné stánky. Prodejní plocha bude mít přibližně šest set metrů čtverečných. Bude zde jednopodlažní obchodní hala a dvoupodlažní provozní část. Před obchodním domem bude samozřejmě parkoviště, které bude mít přibližně třicet pět místy.


Travel Free má síť maloobchodních prodejen v blízkosti hranic s Rakouskem a Německem. V České republice je jich již osm. „Zaměřujeme se na prodej v v příhraničí..Mezi Aší a Hřenskem ještě žádný nemáme, proto jsme si vybrali Vejprty,“ vysvětluje Zdeněk Kořínek. Podobné typy obchodů se vyskytují například na letištích.