Koupaliště bylo časté přání Vejprťanů i při červnové anketě, kterou chomutovský deník ve městě dělal. „Koupaliště mi tu chybí nejvíc, asi stejně jako všem ostatním,“ nechala se slyšet například Alena Vodochodská. „To je pravda, v létě se tady člověk nemá kde vykoupat,“ potvrzuje její slova Petra Dandová.
Stesky Vejprťanů budou trvat minimálně celé letošní léto a zřejmě i několik dalších. „Na vybudování nového vlastního koupaliště Vejprty se svým rozpočtem nikdy mít nebudou,“ krčí rameny starostka Jitka Gavdunová. Připomněla ale projekt, který na úřadě leží už asi dva a půl roku – odbahnění a úprava rybníka u zahrádkářské kolonie.
 
„Problém je, že od té doby nikdo nevyhlásil dotační program, na který by tento projekt pasoval. A bez dotace do toho jít nemůžeme, náklady jsou kolem čtyř milionů,“ vysvětlila Gavdunová.
 
Ani letos už se podle všeho žádný vhodný dotační titul neobjeví, jedinou nadějí tak zůstávají často citované evropské fondy.
Zatím musejí Vejprťané za koupáním dojíždět. Podle starostky to nemají zase tolik daleko, dvě koupaliště jsou od města asi pět kilometrů. „Dá se tam dojet autem, na kole nebo koneckonců i pěšky,“ říká Jitka Gavdunová. Jenže ne všichni mají auto a nikomu se zřejmě nechce ve vedrech pachtit několik kilometrů po svých za koupáním.
Vejprty kdysi koupaliště měli, to ale museli už před mnoha lety zavřít, protože nad ním vede stožár vysokého napětí.