Koncem loňského roku se zřítil strop kina, letos začala padat fasáda spolu s cihlami. Město proto muselo uzavřít část chodníku, aby nedošlo k zranění lidí. Přesto má vedení Vejprt s kinem velké plány.


„Chtěli bychom zde mít takové kino-divadlo, kde by se kromě promítání filmů mohla konat různá divadelní představení, besídky žáků a koncerty. V případě, že by se hrálo, překrylo by se plátno oponou,“ říká starostka Jitka Gavdunová.Plány jsou velké, problémem jsou jako ve většině případů peníze. „Myšlenka už je, teď musíme objednat projekt,“ dodává starostka.


Cena samotného projektu se může pohybovat kolem sto tisíc korun, ale i tyto peníze mohou být odečteny z dotací. Samotnou přestavbu pak starostka odhaduje na deset až patnáct milionů. „Samozřejmě budeme žádat o dotace z evropských fondů. Nejprve ale musíme zjistit, z kterého fondu by tyto finance bylo možné čerpat. Systém přidělování dotací není jednoduchý,“ vysvětluje Jitka Gavdunová. Oprava budovy proběhne nejspíš ve dvou fázích. „V první řadě budeme žádat o záchranu samotné budovy, je to totiž jedna z posledních historických staveb, které tu máme. V rámci druhé etapy by se kino přeměnilo na kino - divadlo, jehož funkci zatím plní kulturák,“ říká starostka.


Do letošního rozpočtu město určitě zařadí vytvoření projektu. Nutné opravy proběhnou také letos bez ohledu na dotace. Vloni propadlou střechu město opravilo z třísettisícového sponzorského daru.
Stavba původně patřila státu, teprve před rokem ji získalo město do svého vlastnictví. I přes špatný technický stav budovy se promítá třikrát týdně, a to v pondělí, sobotu a v neděli