Ve čtvrtečním rozhovoru pro Deník to jasně naznačil dosavadní druhý místostarosta Tomáš Šroubek (více čtěte zde). Řekl, že si nedokáže představit, že by zůstal na pozici místostarosty, pokud se vedení města nezmění. Jako termín rozhodnutí udal zasedání městského zastupitelstva, které se sejde 23. dubna.

Atmosféra na úřadě se vyhrotila po únorové policejní razii a následném zahájení trestního stíhání místostarosty Šroubka. Byl obviněn z ovlivňování veřejných zakázek a zneužití pravomoci veřejného činitele. Státní zástupce ale jeho stíhání pro nedostatečnost důkazů zastavil.

V průběhu kauzy se Šroubek pustil prostřednictvím novin do ostré kritiky vedení města, jehož je jako místostarosta součástí. Starosta Jan Houška v rozhovoru pro městské Klášterecké noviny uvedl, že jde o vážnou situaci a že byly překročeny veškeré představitelné me­ze.

Deníku starosta sdělil, že situaci nechce řešit přes noviny. Odvolání místostarosty Šroubka ale nenavrhne. „Já jsem byl první, kdo řekl, že ctí presumpci neviny. Návrh na odvolání dávat nebudu,“ vrátil se k policejní kauze. Dodal však, že Šroubkův rozhovor pro Deník vyvolal spoustu otazníků.

Na otázku, zda město obsadí pozici druhého místostarosty, pokud Šroubek rezignuje, starosta odpověděl, že je to předčasné.

Dubnové zastupitelstvo tak bude zřejmě bouřlivé. Na jeho jednání se zastupitelé nejspíše vrátí také k situaci v lázních Evženie.