Pro Vaňhovou, která je také místopředsedkyní strany, hlasovalo čtyřicet zastupitelů z pětapadesáti. Lídr strany Jaroslav Foldyna nebude ani v radě.

Vaňhová vzhledem ke své nové funkci opustí svůj post v Chomutově. Chomutovští zastupitelé tak budou muset zvolit nového náměstka, a to zřejmě z řad ČSSD. O této možnosti už se samozřejmě spekuluje, nejčastěji se zmiňují jména dvou současných radních – Jana Mareše a Petra Husáka. Je možné, že k volbě dojde již na nejbližším zasedání zastupitelstva, tedy 15. prosince.

Podrobnosti bude zjišťovat během dneška.

René Budjač (ODS) z Kadaně obhájil post krajského radního. Je jedním ze tří radních, které jeho strana získala.

Posty náměstků nové hejtmanky získali Pavel Kouda a Arno Fišera. Společně s nimi v krajské radě za ČSSD s největší pravděpodobností usedne Petr Benda, Jana Ryšánková, Petr Jakubec a Jan Čermák. Jaroslav Foldyna v nominaci chybí.

Více v on-line zpravodajství ze zastupitelstva zde

Oficiální životopis:

JANA VAŇHOVÁ (1955) - náměstkyně primátora statutárního města Chomutov. V roce 1974 ukončila středoškolské studium na SEŠ, kde studovala obor všeobecná ekonomika. Po maturitě začala při zaměstnání studovat na Střední pedagogické škole v Karlových Varech. V letech 1997 – 2002 pokračovala ve studiu na UK v Praze, obor učitelství. Studium přerušila. V polovině sedmdesátých let pracovala v zařízeních pro mládež jako vedoucí metodického střediska. V letech 1977 až 1986 působila jako vychovatelka na základní škole v Klášterci nad Ohří. Po mateřské dovolené začala učit na základní škole výtvarnou výchovu a německý jazyk. Od roku 2002 působila čtyři roky jako asistentka poslance PSP ČR Jaroslava Krákory. Do ČSSD vstoupila v roce 1998. Už o rok později byla zvolena předsedkyní Místní organizace v Klášterci nad Ohří. Od roku 2002 je předsedkyní Okresního výkonného výboru ČSSD v Chomutově a místopředsedkyní Krajského výkonného výboru ČSSD Ústeckého kraje. Více jak tři roky je místopředsedkyní ČSSD zodpovědnou za organizace vně strany. Kromě toho je také už dva roky náměstkyní chomutovské primátorky.