Pracovníci interního auditu prověřovali finanční toky na odboru, protože bývalý vedoucí Jan Rulf je podezřelý z toho, že fakturoval neexistující vícepráce.
Zprávu má k dispozici nejen policie, seznámen je s ní také náměstek primátorky Jan Řehák. „Kontrola prokázala, že opravdu docházelo k porušování směrnice o zadávání veřejných zakázek,“ uvedl náměstek. To bylo ale všechno, co byl ochoten ke zprávě říci. „Nechci podávat informace, dokud policie nedokončí vyšetřování,“ vysvětlil.


Řehák nechtěl odpovědět ani na otázku, zda k machinacím docházelo opakovaně. Podle informací Deníku totiž již v lednu upozorňovala na podivné praktiky na odboru jistá úřednice. To Řehák již dříve potvrdil. „Tehdy přišel jeden podnět, který se týkal průběhu zadané zakázky, ale nepřišlo se na nic nezákonného,“ řekl dříve náměstek. Pracovníci interního auditu nicméně prověřovali faktury zpětně až do konce minulého roku.
Policie zatím případ vede jako trestný čin porušení povinnosti při správě cizího majetku, ze kterého je podezřelý právě Rulf. Výsledky interního auditu by je měly posunout trochu dál.