Komunisté tak reagují na skandál na odboru majetku města, jehož bývalého vedoucího Jana Rulfa nyní šetří policie kvůli podezřelým fakturám. Je podezřelý z porušování povinnosti při správě cizího majetku.


„Vzhledem k tomu, že se množí selhání pracovníků magistrátu a máme i další signály o nedobrých vztazích mezi pracovníky magistrátu, vyžádá si náš klub informaci o personální práci na úřadě,“ uvedl předseda klubu zastupitelů za KSČM Ladislav Drlý. Zaměřit se chtějí na výběrová řízení na vedoucí posty, ale zajímat je také bude, proč magistrát sahá k organizačním změnám, jaký mají dopad, či který pracovník odešel a proč.


Ke zmíněnému vyšetřování se ale komunisté zatím vyjadřovat nechtějí. Ladislav Drlý dokonce ocenil vedení města, že se skandál nesnažilo zamést pod koberec. „Respektujeme, že machinace vyšetřuje policie a do uzavření vyšetřování nebudeme vyžadovat ani poskytovat jakékoliv informace k této kauze. Na oplátku předpokládáme, že s výsledky vyšetřování budeme vhodnou formou seznámeni,“ řekl Drlý.


Na to reagoval souhlasně náměstek primátorky Jan Řehák. „Je přirozené, že vyžadují informace. Až budou nějaké závěry, dáme jim je k dispozici,“ prohlásil.
Opoziční zastupitelé by si mohli na hospodaření odboru posvítit také v kontrolním výboru, jemuž Drlý předsedá. Podle slov šéfa komunistů se ale nechtějí plést do práce policii.


Přesto své činnosti ve výboru komunisté využijí – při naplánované kontrole mateřských školek se chtějí zaměřit na výběr dodavatelů, objednávání, kontrolu dodávek a věcné kontroly faktur. Tedy právě na oblast, ve které došlo k finančním machinacím na odboru správy majetku města.
„Výsledek této kontroly nám pomůže posoudit, zda se v případě správy majetku města jednalo o selhání pracovníků nebo zda jde o systémovou chybu,“ dodal Drlý.