Kasičky včera rozpečetili zástupci římskokatolické církve v kanceláři náměstkyně primátorky Marie Štáfkové. Bankovky i hromadu mincí z osmi kasiček měli spočítané za hodinu. Výsledek: 28 196 tisíc korun.


Vloni byl výtěžek větší – přes padesát tisíc.

„Je pravda, že některé kasičky jsou prázdnější. Ale i tak je to hezké,“ nechal se slyšet farář Heger.


Plastové tubusy s logem Charity České republiky nosily tříkrálové skupinky po Chomutově od soboty do čtvrtka. Chodily hlavně v centru města. V minulých letech koledovali především studenti, tentokrát se koledování ujaly spíš rodiny i s dětmi a také senioři. „Máme ve farnosti omezený počet mládeže, hodně jich šlo na vysokou školu,“ vysvětluje Heger.


Při svých cestách se koledníci setkávali většinou s nadšením, pochopením či slušným odmítnutím, ale objevily se i vyloženě agresivní reakce. „Jedné skupince hrubě vynadali, že už tak malé děti učí žebrat,“ popisuje farář. Naštěstí nedošlo k vážnějšímu incidentu jako před lety, kdy na koledníky kdosi vytáhl i nůž.


Výtěžek sbírky, kterou organizovala litoměřická diecéze, půjde na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně potřebným.