Přesto Ústecký kraj stále zaměstnává šest poradců, kteří mají pomáhat lidem, najít si práci v zóně Triangle. Ti mají kanceláře v Žatci, Lounech, Mostě, Chomutově a Ústí nad Labem.

„V současné době, kdy firmy ve strategické průmyslové zóně Triangle nepřibírají tolik zaměstnanců, se práce poradců zaměřila především na působení ve školách. Hovoří se žáky devátých tříd a jejich rodiči, aby své děti nasměrovali na studium elektrotechnických oborů, které jsou velmi žádané a nedostatkové na trhu práce,“ vysvětlil František Janačík z Krajského úřadu Ústeckého kraje. Poradci se také zaměřují podle jeho slov na sběr informací z regionu a jejich předávání zastupitelům kraje. „Spolupráce s podniky na Trianglu je a zůstává podstatnou, nikoliv jedinou součástí poradců. K jejich povinnostem patří znalosti o situaci na trhu práce v našem regionu a jejich práce spočívá i v tom, aby pomáhali lidem se v této oblasti orientovat,“ dodal.

Poradenská místa pro rozvoj pracovních příležitostí ve strategické průmyslové zóně Triangle zřídil Ústecký kraj počátkem loňského roku. Celkové náklady na ně představují čtyři miliony korun a podílely se na nich jak Ústecký kraj, tak Evropský sociální fond. Fungovat mají do konce příštího roku. „Smysl projektu jsme neviděli v tom, abychom vytvořili a udrželi šest nových pracovních míst,“ uvedl Jan Sixta, vedoucí krajského odboru průmyslové zóny Triangle. „Důležité je, že nově vytvořený tým svojí činností přispívá k úspěchu zóny Triangle,“ dodal.

Během působení poradenských kanceláří je navštívilo zhruba 1800 lidí, většina získala práci v průmyslové zóně. V ní působí dva producenti elektroniky – IPS Alpha vyrábí LCD monitory, Hitachi montuje televizory s plochou obrazovkou. Dohromady zaměstnávají necelé tři tisíce lidí.