Obecný nárůst cen se projeví i v platbách za teplo a teplou vodu. Obyvatelé Jirkova, kterým dodává tepelnou energii firma Ivo Zábranský Z-Real, budou za odebrané gigajouly platit 431,01 korun za gigajoul pro ústřední topení a 407,61 korun za GJ pro ohřev teplé užitkové vody.
Na zvýšení se kromě změny DPH z pěti na devět procent podepsalo také pětiprocentní zdražení ceny od dodavatele Teplárenské, a. s. Celkové navýšení dosahuje necelých devíti procent oproti předběžné ceně za rok 2007.


Lidé budou platit více i za loňské teplo, skutečná cena za něj je totiž vyšší, než se předpokládalo. Vzhledem k extrémně mírné zimě v první polovině roku byl odběr tepelné energie podstatně nižší, než se předpokládalo při kalkulaci ceny pro rok 2007. Z-Real zaznamenal pokles odběru tepla o 30 tisíc gigajoulů, což je zhruba o dvacet procent méně.


Na základě pravidel Energetického regulačního úřadu byla přepočtena cena tepelné energie a stanovena cena konečná. Jirkováci tak zaplatí za loňský rok za topení o 4,31 koruny více než byla předběžná cena na rok 2007 (stanovuje se předem, a pak se na konci roku upravuje podle skutečnosti) - 399,82 Kč za gigajoul. Za ohřev teplé vody budou platit o 5,73 koruny více než byla předběžná cena - 380,04 korun za gigajoul.
Přesto se obyvatelé nemusí obávat velkých nedoplatků, protože zaplacené zálohy na odběr tepla byly už předem stanoveny na předpokládaný odběr. Zálohy tak pokryjí nárůst ceny.