Podle náměstka primátorky města Chomutova Jana Řeháka se v současné době zpracovávají návrhy smluvních vztahů, které by měly zajišťovat přechod majetku společnosti pod nové subjekty. „Harmonogram je načasován do jarních měsíců příštího roku,“ uvedl náměstek s tím, že technické služby projdou transformací nejpozději do března či dubna.


Transformace v sobě zahrnuje jednak, že se z příspěvkové organizace stane akciová společnost a jednak, že se TSmCh zbaví provozů, které se nehodí k podnikání. Nově vzniklá společnost má fungovat bez správy Kamencového jezera, veřejných záchodků, městské tržnice, parkovišť či psího útulku. Tyto nynější součásti technických služeb mají být podle analýzy poradenské společnosti Elektrum přiřazeny pod jiné subjekty v rámci města.
Z analýzy rovněž vyplývá, že by nově vzniklý subjekt měl být v první fázi ve stoprocentním vlastnictví města Chomutova. V další fázi se počítá se vstupem takzvaného strategického partnera, který by měl do budoucna vlastnit většinový balík akcií.


O tom, zda-li se tak stane a podíl v technických službách koupí většinový vlastník, je podle Řeháka zatím předčasné mluvit. Dosud se prý o této otázce nejednalo.