Soustředění mladých fotbalistů


Kolik peněz za tábor Jirkov dostane, ještě radnice neví.

„Odhadní cena je 1,5 milionu korun. Předpokládáme, že nabídka bude trochu vyšší,“ uvedl místostarosta Jaroslav Cingel.


Fotbalová akademie Josefa Masopusta, jak se mostecké sdružení celým názvem jmenuje, by zřejmě tábor využívala pro letní soustředění svých svěřenců. Stará se totiž o zhruba šest set dětí z několika okresů (včetně Chomutovska), a to od malých žáčků až po dorostence.


Na letošní rok už mají fotbalisté areál zamluvený, přestože není jasné, jestli stihnou vyřídit všechny potřebné formality pro koupi. „Když ne, budou tam letos normálně v pronájmu a od příštího roku už budou jako noví majitelé,“ dodal k tomu Cingel.


Město se stanového tábora zbavuje hlavně proto, že pro rozpočet už byl příliš velkou zátěží. „Nebyl tak vytížený a potřebuje značné investice,“ vysvětlil již dříve starosta Radek Štejnar.


Bez peněz od úřadu by tábor prodělal a to se ani neprováděly žádné investice. A areál je potřebuje, a to ne malé. Sesul se tam svah, dřevěné stěny ve sprchách plesnivějí. Je třeba tam postavit splachovací záchody, upravit terén, zrekonstruovat hřiště, nakoupit nové stanové plachty. Dohromady to dělá asi milion.


Další tábory


Volný termín je nečekaně v druhé táborové základně v majetku Jirkova– v Dolním Radíkově na Jindřichohradecku. „Jeden zájemce totiž nakonec odřekl. Jde o období 1. až 11. července,“ dodává mluvčí jirkovské radnice Eva Dušková. V ostatní dny základnu využije hlavně jirkovský Dům dětí a mládeže Paraplíčko, údlické učiliště a mateřské centrum z Čelákovic.


Jirkov prostřednictvím svého Domu dětí nabízí na červenec také novinku, která už v okolních městech funguje - příměstský tábor. Bude se konat v termínu od 13. do 24. července vždy od pondělí do pátku.