Muž, který okradl kurýra, si vybral snad nejrušnější čas i místo v Chomutově. Přesto je pouze jediný svědek.

Policii se zatím přihlásil jediný svědek, který viděl zakukleného muže prchat Revoluční ulicí. Oním svědkem je autor tohoto článku (více na straně 3). Kriminalisté doufají, že se přihlásí i další lidé, kteří se v té době v centru města pohybovali.

Pomohou záběry z kamer?

Policisté už si od strážníků vyžádali i záběry z kamerového systému. „Záznamy máme k dispozici a na případu dále pracujeme,“ potvrdil stručně mluvčí chomutovské policie Petr Procházka.

Podle informací Deníku je na kamerách příjezd vyloupené dodávky na náměstí zachycený. Policejní technici se nyní ze záběrů snaží získat obličej pachatele. Z něj a z popisů svědků pak mohou sestavit podobiznu pachatele. Ten měl dodávku zřejmě vyhlédnutou, protože věděl, kdy přijede.

Za bílého dne

Zloději a lupiči jsou čím dál drzejší. V noci už se někteří lidé bojí vycházet z domů. Jako například Dagmar Mladá z Chomutova. „Po osmé hodině už nechodím nikam. Jsem doma,“ svěřila se Deníku.

Drtivá většina loupežných přepadení se stále odehrává večer, v temných zákoutích, v osamělých koutech města. Jenže jak dokazuje i tento případ, pachatelé už se nebojí loupit ani v obědové pauze uprostřed plného náměstí. „Jsou to hajzlové,“ odsuzuje drzost zlodějů další oslovený, Radek Jetenský. „Policajti by to tady to měli víc hlídat.“

Bezpečnost v Chomutově tak po přepadené bance a tragické střelbě dostává další citelnou ránu.

Jak to bylo?

Muž přepadl okolo půl druhé kurýra společnosti PPL, který zaparkoval se svou dodávkou před prodejnou Baťa. Vlezl k němu do dodávky, sebral mu téměř 124 tisíc korun, zavřel ho uvnitř vozu a utekl. Nikdo nebyl zraněn.

Svědek: Viděl jsem zdrhajícího lupiče. Vy ne?

Být trochu pomalejší, srazíme se. Okamžik, který stál za zapamatování, ale ne za velkou pozornost. To až ve chvíli, kdy se mi dostává do rukou popis pachatele přepadení. Byl to on!

Vytočil jsem 158, přihlásil se jako svědek a včera byl vypovídat. Kriminalisté byli evidentně rádi – byl jsem první a jediný svědek. Jak to, když ten člověk loupil a utíkal za bílého dne mezi desítkami lidí?

Nevím, jak moc jsem jim pomohl. To nechávám na nich – oni jsou profesionálové. Při popisování muže dokonce jeden z nich začal lovit z paměti „známých firem“, na které popis seděl. „Nebude to tenhle? Na toho to přesně sedí. Ale ten je ještě v base, co?“ obracel se na svého kolegu.

Co vy, nemůžete jim pomoci?

Popis pachatele

Podle získaného popisu bylo lupiči kolem 28let. Měl tmavší pleť, štíhlou, asi 185 centimetrů vysokou postavu a krátké vlasy. Byl zarostlý (měl strniště) a na čele akné.

Maskoval se mikinou s kapucí, kterou měl na hlavě, a černými slunečními brýlemi. Dále měl sobě černou látkovou bundu a černé kalhoty – kapsáče.

Původní článek z pondělního přepadení najdete zde