Úctyhodných šedesát let trvá manželství Karla a Růženy Šnajdrových z Jirkova. Včera tento pár oslavil své společné jubileum – diamantovou svatbu.
Diamantovému ženichovi Karlovi je 87 let a jeho diamantové manželce Růženě o osm let méně. Oba mají za sebou pestrý život a desetiletí spokojeného manželství.
„Manželství bylo spokojené, protože jsem Růženku poslouchal,“ prozradil recept na společnou cestu životem Karel Šnajdr. On sám pochází z Horšovského Týnce, kde žil se dvěmi sestrami. Jeho manželka se narodila v Nepomuku u Rožmitálu pod Třemšínem.
Diamantový pár se úplně poprvé poznal v Ervěnicích. Karel tam žil od svých tří let a jeho tehdy budoucí žena tam přijela za prací. V roce 1960 se oba přestěhovali do Jirkova, kde s drobnými přestávkami žijí dodnes.
Říká se, že receptem na dlouhověkost je najít si nějakého koníčka nebo zálibu. Jestli je to pravda, těžko říci, ovšem u Šnajdrových by to tak fungovat mohlo.
Vášní Karla Šnajdra byla truhlařina, které se věnoval i profesionálně. Jeho vitalitu dokazuje i to, že ještě v osmdesáti letech kácel v lese stromy. Růžena Šnajdrová byla pro změnu vyhlášená kuchařka, dokonce ji prý přezdívali „bohyní kuchyně“.
Teď oba spokojeně žijí v Městském ústavu sociálních služeb v Jirkově, kde se včera odehrála i oslava jejich jubilea.