„ O víkendu jsme zrovna stěhovali. Docela mě to štvalo. Mysleli jsme, že už to poteče, když to psali. Nemohli jsme nic pořádně umýt. Prostě to bylo komplikovanýé“ říká trochu naštvaně Eva Bajaníková z Jirkova. Ještě dnes ráno tekla z kohoutků jen studená voda.

Teplá voda neměla v Jirkově téct od středy 9. do neděle 20. července. Podle firmy Z- Real, která se stará o tepelné hospodářství v Jirkově, ke zpoždění nedošlo. „Achterm v neděli 20. července horkovod spustil,“ tvrdí vedoucí tepelného hospodářství firmy Z- Real Antonín Bajer. Než se však teplá voda z Prunéřova dostane až do Jirkova, trvá to dvanáct hodin. Před Jirkovem se totiž nejdříve dostane teplá voda do Chomutova a teprve, když ten má teplé vody dost, jde voda dál. Proto se obyvatelé Jirkova dočkali teplejší vody až dnes v průběhu dopoledne.

Firma Z-Real se do příštích let poučí. „Příští rok napíšeme odstávku o den či dva déle, aby nedocházelo k problémům. Budeme počítat s dopravou do Jirkova, “ říká Antonín Bajer. Dosud totiž firma předávala termín odstávky, který získala právě od Achtermu.