Když je hezky, je koupaliště plné, při horším počasí chodí lidé alespoň na kurty. Největší návštěvnost za dva a půl měsíce provozu zaznamenali 15. července, kdy si do areálu na kraji Strupčic našlo cestu přes pět set lidí.


V okolních obcích mnoho lidí nežije, takže většinu návštěvníků tvoří lidé z měst. „Byl jsem tam v neděli a tři čtvrtiny lidí byly odjinud,“ souhlasí starosta Strupčic Luděk Pěnkava.
Areál provozuje obec a veškeré vstupné, poplatky či tržby z občerstvení jdou do obecní kasy. Zisk z toho ale nebude. „Budeme to počítat v říjnu po sezoně, ale na nule asi nebudeme. První rok se ztrátě nevyhneme,“ přinal starosta. Náklady na provoz areálu, především koupaliště, jsou totiž poměrně vysoké.


Podle toho, kolik bude muset obec zaplatit ze svého, se rozhodne, jak bude areál fungovat dál. „I kdyby byla ztráta hodně velká, neomezíme provoz, spíš bychom museli zvednout ceny. Už by nebyly úplně lidové,“ přemýšlí Pěnkava.


Právě nízké ceny do Strupčic lákají i rekreanty z měst. „Kurty stojí čtyřicet korun na hodinu a za dalších čtyřicet vám ho nalajnují,“ pochvaluje si Petr Dušek z Mostu, který si byl o víkendu zahrát ve Strupčicích tenis. „Jinde to stojí minimálně stovku a kolikrát si musíme hřiště lajnovat, kropit a zametat sami.“

Kolik co ve Strupčicích stojí:

BAZÉN - Dospělí 25,-Kč/den Permanentka: 200,-Kč / 10vstupů
- Děti 6– 18let 15,-Kč/den Permanentka: 100,-Kč / 10vstupů
- Děti do 6let – zdarma vdoprovodu osoby starší 15-ti let


PLÁŽOVÝ VOLEJBAL - (pouze pro návštěvníky bazénu) 20,-Kč/hodina za kurt
- Míč kzapůjčení za 20,-Kč


PETANQUE - Zdarma
Zapůjčení sady koulí: 20,-/Kč za hodinu


MINIGOLF - Jedna hůl + sada míčků 10,-Kč/30minut


TENISOVÉ KURTY - Příprava kurtu 40,-Kč - pokud si hráč neupraví sám
- Kurt 40,-Kč/hodina
- Šatna, sprcha 20,-Kč/osoba
Zapůjčení: tenisová raketa 20,-Kč/hodina, sada tenisových míčků 20,-Kč/hodinaVOLEJBAL, NOHEJBAL - Hřiště 20,-Kč/hodina
- Šatna, sprcha 20,-Kč/osobaTRÉNINKOVÉ TRAVNATÉ HŘIŠTĚ, VÍCEÚČELOVÉ HŘIŠTĚ – zdarma