Dne 30.7. po poledni přijal velitel směny telefonické oznámení, když ženský hlas doslova prosil o příjezd strážníků do ulice Pod Strážištěm. Zalarmovaná motohlídka tedy okamžitě vyrazila na místo. Zde dvě ženy se na silnici skláněly nad poraněným psíkem, kterého zřejmě smetlo nějaké auto. V očích malého retrívra se zračila bolest a zároveň prosba o pomoc. Muži zákona tedy čtyřnohého nebožáka naložili do vozidla a spěchali s ním za veterinářem do Dukelské ulice. Ten psovi dokázal pomoci od bolesti, ale bohužel smrtící injekcí. Jak uvedl, vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, nešlo jinak.


Štěstí měl pražský krysařík, který si v Rokycanově ulici udělal z projíždějících vozidel slalomovou dráhu. Že brzdy pískaly na všechny strany, malému dobrodruhovi nevadilo. Naštěstí to vadilo kolemjdoucímu muži, který pejska odchytil a přinesl na služebnu. Strážníci ho poté odvezli do útulku. I když pes neměl známku, jistě někoho má. Dokladem toho byl pečlivě uvázaný červený šátek kolem hlavy.


Další pes skončil v útulku v 16.35 hod., protože volně pobíhal na Kamenném vrchu. Majitelka si však za hodinu pro něj přišla. Pochopitelně si ho vyzvedla i s pokutou. Přitom ještě vyšlo najevo, že psa nemá hlášeného na magistrátu, tudíž polatky nejsou hrazeny. Proč to tak je, bude muset vysvětlit u správního orgánu.