První setkání Jirkováků se strážníky proběhne ve středu 30. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti městského úřadu. Zúčastnit se ho mohou občané Jirkova, kteří bydlí na sídlišti Na Borku a jejich okrsek hlídá strážník Jiří Vaněk.


Do té doby si Jirkováci mohou připravit všechny otázky a podněty pro svého strážníka. Mohou ho upozornit na to, na co by se měl více soustředit. Někde si tak lidé můžou postěžovat na vandalismus, jako například povalené a vypálené popelnice, jinde si budou stěžovat na rušení nočního klidu nebo na neposlušné páníčky psů. Každý bude moci upozornit na problémy v dané lokalitě, které ho trápí a které by mohl strážník více řešit.


Lidé také můžou poukázat na to, že strážníka ještě nikdy neviděli. Budou tak mít možnost navrhnout, kam by měl chodit častěji.


Jak často se budou setkání konat ještě není jasné. „Každopádně se vystřídá všech šestnáct okrskářů. Tam kde je okrsek s menším osídlením obyvatel se spojí dva okrskáři do jednoho setkání,“ informuje ředitelka městské policie Marta Bendová.


Další termín však bude Marta Bendová znát již v polovině dubna a bude o něm občany informovat. Kromě dalšího data se lidé dozví, který okrsek přijde příště na řadu, zda to nebude ten jejich. „Vzhledem ke kapacitě zasedací místnosti budou mít přístup pouze obyvatelé vybraného okrsku,“ upozorňuje Marta Bendová.


„Záměrem těchto setkání je zvýšení pocitu bezpečí občanů, ochrana veřejného pořádku, větší spolupráce s občany města, kterým není život v něm lhostejný a v neposlední řadě i přijímání podnětů ke zlepšení činnosti okrskáře,“ vysvětluje Marta Bendová.


Kromě příslušného okrskáře a velitele směny se setkání bude také účastnit starosta Radek Štejnar a tajemnice městského úřadu Viera Avakjanová.
Další setkání budou plánována podle návaznosti na plán směn strážníků a obsazenost zasedací místnosti.