Chomutov - Městská policie Chomutov, která má nyní šedesát jedna strážníků, hledá čtyři nové kolegy.

„Někteří budou totiž plánovaně odcházet. Mámetaké některé strážnice na mateřské dovolené nebo na nemocenské, kvůli rizikovému těhotenství. Potřebujeme je nahradit,“ vysvětluje personalistka Iva Ejim.


Policie již vypsala výběrové řízení. V něm však budoucí strážníky upozorňuje na to, že potřebuje posílit výkon v rizikových částech města. „Jde o sídliště,“ vysvětluje Ejim. „Upozorňujeme na to proto, aby zájemci věděli, že to není práce v centru,“ dodává.


Strážníkem ale nemůže být každý. „Častý problém u uchazečů je, že nesplňují požadavek středoškolského vzdělání s maturitou,“ tvrdí Ejim. „Velké procento pak vypadne u psychotestů. Když však někdo propadne u psychotestů, neznamená to, že je to nekvalitní člověk. Jen se hodí pro jinou práci,“ tvrdí.
Kvůli výběru vhodných kandidátů, jsou kritéria přísná. „Myslím, že i přes vysoké nároky nebude problém strážníky sehnat,“ míní Ejim.


Žádosti mohou zájemci předávat od 12.8. do 10.9. 2008. Do nového povolání by měli vybraní uchazeči nastoupit již v říjnu. Právě v tu dobu, bude totiž začínat rekvalifikační kurz, který trvá tři měsíce. Na konci prosince by se mohli noví strážníci objevit v ulicích Chomutova.