V Kadani měřili strážníci vždy, načas jim ale práci přerušila novela zákona. Podle ní musí být označeny měřené úseky cedulemi, ovšem nikdo se dlouho nemohl dohodnout, jak vlastně mají značky vypadat.


Nyní už je jasné, jaké cedule na silnici patří, Kadaňští proto budou v měření rychlosti pokračovat. Jak na internetových stránkách městské police uvedl ředitel městské policie Jindřich Drozd, úseky byly vybrány po dohodě s republikovou policií.


Má jít o místa, kudy chodí především hodně lidí. Městská police také chápe měření jako preventivní akci, která má zabránit dopravním nehodám.
Proto bude řidiče hlídat v různých časech a na různých místech, ne pouze na pevně stanovených bodech. „Půjde o namátkové a nepravidelné kontroly dodržování rychlosti,“ upozorňuje ředitel městské policie řidiče, kteří mají ve zvyku po městě jezdit rychle.


Měřit se bude ve dne i v noci


Policisté tak budou auta sledovat nejen přes den nebo ráno, kdy chodí děti do školy, ale také v nočních ulicích královského města.
Další města na Chomutovsko rychlost aut neměří, většinou mají pouze takzvané informativní radary, které ukážou aktuální rychlost. „Ostré“ kontroly rychlosti nechávají na hlídkách státní policie.