Změnu na lince žádala čtenářka našeho listu na Dni s Deníkem, když právě cestou na tuto akci zjistila, že mezi polednem a třetí hodinou nemá šanci se městskou hromadnou dopravou dostat do centra. Autobus totiž v té době vyjíždí ze zastávky Komenského, která je právě až v centru.
„Provedli jsme průzkum a zjistili, že spoje na této lince o víkendu nejsou příliš využívané. Proto budeme naopak rušit spoj, který jede v 7:30 o víkendu, protože má obsazenost jen 0,6 osoby na spoj, to je jeden člověk za celý víkend. Dotace od města zase není tak velká a my potřebujeme hlavně vyjít vstříc přestěhovanému domovu důchodců, v novém jízdním řádu posílíme tedy raději linku do Polní ulice o jeden spoj někdy kolem jedné hodiny odpolední,“ doplnil nové informace Jan Sojka, ředitel Technických služeb Kadaň.
„Pokud by měli lidé pocit, že je třeba linky posílit, mohou vznést dotaz na město. Ke konci roku chceme zase udělat průzkum a pokud by bylo podobných dotazů víc, můžeme se pokusit najít způsob, jak to vyřešit, ale teď je jasné, že by to bylo zbytečné,“ dodal Jan Sojka.