Kadaňský starosta Jiří Kulhánek tak jako loňský rok dostal hlavně novou nadílku knížek.

„Dostal jsem jich šestnáct, většinou se týkají historie, například Přemyslovců,“ uvedl Kulhánek.

Až si obdarovaný bude chtít od středověkých dějin odpočinout nebo až všechny knihy přečtě, může vyrazit na kole do terénu. A to klidně i do neznámého. „Dostal jsem i navigaci na kolo, pomůže mi na cestách, kde to tak neznám nebo při zahraničních výletech,“ dokazuje kadaňský starosta, že už má o využití dárku jasno.

Kromě knih i navigace našel pod stromečkem i takzvané „měkké dárky“ jako košile či ponožky.

Podobnou nadílku rozbalil i starosta Jirkova Radek Štejnar. U Štejnarů se tradičně schází velká rodina s mnoha dětmi, takže větve vánočního stromečku ukrývají dárky hlavně pro ně. Ale něco zbylo i pro starostu.

„Od dcery jsem dostal ručně vyráběné trenky s gumou. Dostal jsem i hodinky a také bačkory, protože už jsem starší pán,“ vykládal s úsměvem starosta. Na Štědrém dnu má rád hlavně klid. „Po těch předchozích dnech shonu je už všechno hotové a v klidu,“ vysvětluje.

Zlato pod stromečkem našla starostka Vejprt Jitka Gavdunová.

„Od manžela jsem dostala zlatý řetízek, asi jsem byla hodná. Dále jsem dostala značkovou kosmetiku, parfémy a knížky,“ vyjmenovala své dary. „Ještě jsem dostala běžné věci, třeba pyžamo,“ dodala starostka, která vánoční svátky oslavila v rodinném kruhu.