VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slibujeme občanům, že...

Chomutovsko - Chomutovský deník vyzval ještě před vánočními svátky starosty všech obcí na Chomutovsku, aby přes noviny ve stručnosti slíbili svým občanům, co pro ně v roce 2008 udělají. Všichni, kteří odpověděli, vyslyšeli naši prosbu a slíbili (nebo alespoň prozradili) svým občanům konkrétní věci. K čemu se tedy zavázali? (Odpovědi otiskujeme je v pořadí, v jakém na e–mailovou adresu redakce dorazily.)

2.1.2008 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv
Spořice, starosta Josef Ješetický:
Dostavba zázemí sportovní haly. Přístavba Mateřské školy.


Rokle, starostka Dana Marešová: V Novém roce bych chtěla splnit své předsevzetí, že obec opraví zámek v Rokli, silnici do chatové oblasti a pořídí územní plán. Bohužel nemůžu splnění těchto záměrů formulovat jako slib. Ten je závazný. Pokud neobdržíme dotace, nemůžeme záměry uskutečnit.


Veliká Ves, starosta Martin Pilař:
Obec Veliká Ves, zastoupená starostou obce panem Pilařem Martinem, slibuje občanům, kteří spadají pod obec Velikou Ves, že v roce 2008 dokončí revitalizaci vodních nádrží Zámecká a Velkoveská v obci Veliká Ves, vybuduje vodovod ve Veliké Vsi 1 etapa, upraví veřejné prostranství a vyhlásí výběrové řízení na rekonstrukci bytů.


Křimov, starosta Zdeněk Vokatý: Začneme s další akcí z Plánu obnovy obcí Křimova a to konkrétně z rekonstrukcí bývalé školy v Křimově, kde vznikne 6 bytů pro seniory. Zájemcům o stavbu nového RD odprodáme 4--5 parcel v Krásné Lípě. V Křimově začneme s II. etapou výstavby kanalizace. Občané budou moci navštívit kulturně-sportovní akce, např. Mistrovství ČR v Truck trialu a Rafandafest 2008.


Kadaň, starosta Jiří Kulhánek: Napíši Vám co v Kadani příští rok uděláme, a bez slibů (znáte to, sliby – chyby). Takže: dokončíme tři dětská hřiště – cyklotrialové, dopravní a víceúčelové u DDM Šuplík. Postavíme in line dráhu v lesoparku, budeme pokračovat v regeneraci panelových sídlišť, tentokrát na sídlišti C. Opravíme ulici 5. května a Zahradní, opravíme i několik chodníků na sídlišti A, začneme stavět cyklostezku městem od řeku k parku a když se podaří získat fondy z regionálních operačních programů EU tak toho ještě uděláme mnohem mnohem více.


Mašťov, starosta Josef Slunéčko: Slibuji všem občanům města Mašťov, že v příštím roce dokončíme opravu historické budovy radnice, uděláme nový můstek v Zámecké ulici, opravíme část místních komunikací a určitě se dostane i na kulturní památku kostel Svaté Barbory, kde hodláme zrekonstruovat fasádu věže. V neposlední řadě to také bude nová podlaha ve školní družině a rozvody vody a topení ve školní jídelně.


Málkov, starosta Pavel Bursa: Cílem v roce 2008 - zahájit inženýrské sítě pro 27 rodinných domů, stavbu Domu seniorů, regulaci Lideňského potoka v Zelené, novou ČOV pro 800 obyvatel v Zelené, výstavbu kanalizace a ČOV v obci Vysoká, podpora sportu - např.stavba tribunky pro diváky na fotbalovém hřišti v Málkově, příprava dalších pozemků pro stavební parcely.


Chbany, starosta Josef Zajíc: Obec Chbany za předpokladu úspěšnosti při získání finančních prostředků z dotací bude realizovat rekonstrukce v oblasti výroby a distribuce tepla ve Chbanech a dále rekonstrukci veřejného osvětlení ve všech devíti místních částech včetně Chban.


Vysoká Pec, starosta Milan Čapek: Obec Vysoká Pec, zastoupená starostou Milanem Čapkem, slibuje svým občanům, že v roce 2008 upraví veřejné prostranství v obci Drmaly a dokončí komunikaci ke koupališti v obci Vysoká Pec a také se pokusí zahájit rekonstrukci obecního domu pro výstavbu bytů.
Strupčice, starosta Luděk Pěnkava: Ze Strupčic slibujeme zasíťování pozemků pro výstavbu rodinných domků, nové rozvody elektřiny a veřejné osvětlení v Sušanech a pokud budou dotace tak opravu základní školy, opravu rybníků. A řadu kulturních a sportovních akcí pro všechny.


Radonice, starostka Věra Vernerová: Obec Radonice, zastoupená starostkou Věrou Vernerovou, chce v roce 2008 pro občany Radonic zajistit provedení teplofikace obce, vybudování sběrného dvora a výměnu oken v mateřské škole, to vše za podpory dotací z MŽP.


Vilémov, starosta Bohuslav Kreuz: a) zasíťování stavebních parcel, b) oprava sociálního zařízení na ZŠ, c) dokončení opravy chodníků


Vejprty, starostka Jitka Gavdunová: Bohužel na Vaši otázku se špatně odpovídá, protože máme schválené rozpočtové provizorium a o konkrétních investičních akcích se budeme bavit až v lednu. Vybrané akce zahrneme do rozpočtu, který budeme schvalovat v měsíci únoru. Mohu tedy sdělit jenom chystané plány, ale rozhodně nemohu dát pevný slib, že je zastupitelstvo schválí. Tedy co plánujeme:
– pokračovat ve výměně starých oken za plastová na panelácích – které to budou, teprve vybereme
– dokončit fasádu na 2 panelových domech v ulici Moskevská – v letošním roce jsme ji stihli udělat ze 3 stran
– nový asfaltový povrch v ulici Myslbekova
– novou střechu na městském úřadě – to je tutovka, dostali jsme dotaci
– fasádu poloviny budovy městského úřadu – velmi drahé, proto ji musíme dělat ve 2 etapách
– nové parkoviště před úřadem – 13 parkovacích míst, teď máme tři
– fontána na náměstí – tu budeme realizovat pouze v případě, že nám vyjde žádost o dotaci
– fasáda Martinského kostela – dtto
– začneme s opravou chodníků – bohužel také ještě neznám, s kterým úsekem začneme, ale ZAČNEME
– dokončení opravy střechy kina
– výměna oken v Kulturním domě – to je tutovka, vyměníme okna směrem do ulice Pohr. stráže
– květinové stojany na náměstí a oprava stávajících nádob na květiny, lavičky, pítko
Abych nezabrala celý článek, budeme zkrátka pokračovat v obnově našeho městečka. Doufám, že se nám bude dařit alespoň tak, jak doposud.


Březno, starosta Zdeněk Valenta: V roce 2008 zahájíme
-kompletní rekonstrukci ulic Husova a Partyzánská
-výstavbu inženýrských sítí a komunikací pro budoucích 27 nových rodinných domků ve Březně v lokalitě Pod lesem
-zahájíme další třídění odpadů s cílem snížení poplatku za jejich odvoz. Slibuji, že zajistím podmínky, ale chtěl bych i slib od občanů, že se na třídění budou aktivně podílet a svým přístupem napomohou ke snížení svých plateb.
-v neposlední řadě slibuji podporu všem spoluobčanům a organizacím, kterým jde o další zkvalitnění života v naší obci a chtějí s obcí za vzájemného respektování se spolupracovat.


Klášterec nad Ohří, starosta Jan Houška: Novoroční slib starostů občanům
– Dokončení akce „Vodovod Klášterecká Jeseň“
– Zahájení provozu lázní Evženie
– Dokončení povrchů ul. Třebízského, chodníky a komunikace
– Realizace propojení cyklostezky Kadaň Klášterec nad Ohří
– Realizace 1. etapy veřejného osvětlení
– Pokračování projektu revitalizace sídliště Panorama a příprava dalších projektů
– Rekonstrukce prostorů pro nové sídlo sociálního odboru
– Zahájení prací na parkovišti ul. Dlouhá a dalších lokalit a mnoho dalších projektů s cílem zpříjemnit život občanům města Klášterec nad Ohří


Primátorka Chomutova Ivana Řápková je v zahraničí, proto nemohla na naši výzvu odpovědět.


2.1.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 18 000 Kč

Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků obsluha čerpací stanice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu volat na tel.č.: 727 954 388 a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - CZECH ENERGY SYSTEM a.s. - čerpací stanice, Pražská č.p. 5491, , 430 01 Chomutov 1, , Pracovní doba: nepřetržitý provoz -12 hod ranní ,noční. Pracoviště: Czech energy system a.s. - čerpací stanice, Pražská, č.p. 5491, 430 01 Chomutov 1. Informace: Simona Lehmannová, +420 727 954 388.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 26 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, autobusů a tramvají řidič/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: srutkova@zkz-cv.cz , nebo volat na tel. č.: +420 724 172 990 ve všední dny v době od 7.00 - 15.00 hod. a domluvit pohovor., , Požadujeme - ŘP - řízení motorových vozidel s přívěsem - skupina E, ŘP - řízení nákladních automobilů - skupina C, , Nabízíme - odměny. Pracoviště: Zkz chomutov s.r.o., Dolní, č.p. 3354, 430 01 Chomutov 1. Informace: Šrůtková, +420 724 172 990.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 13 500 Kč

Prodavači v prodejnách Prodavač/ka ve vinotéce. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 15500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: andrea.ciesla@vineco.cz, nebo volat na tel.č.: 777 727 806 v době PO - PA od 8,00 - 16,00 hod. a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - Obchodní zóna č.p. 260, Otvice, , Pracovní místo je vymezené pro osoby zdravotně znevýhodněné - nástup od 15.6.2018, Přijmeme příjemnou a usměvavou prodavačku nebo prodavače na zkrácený pracovní úvazek. Pracovní doba PO - NE v pravidelných směnách při plné obsazenosti (např.1 a 3 den ranní, 2.a 4.den odpolední 2 dny volno). Ranní směna 8,00 - 14.30h odpolední 14,00 - 21,00h, Prodejna se nachází v objektu OD Kaufland OTVICE - jedná se o Vinotéku v OD, Jedná se o příjemnou práci prodej vína a oříškového sortimentu, Vše naučíme a zaučíme.. Pracoviště: Vineco - vinné sklepy chomutov s.r.o. - provozovna, Obchodní zóna, č.p. 260, 431 11 Jirkov 1. Informace: Andrea Ciesla, +420 777 727 806,volatnebozaslatživotopisna.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 30 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič mezinárodní kamionové přepravy. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu volat na tel.č.: 474 668 505 a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - "LÜFTUNGSTECHNIK M.Ordos" spol. s r.o., Přečaply č.p. 64, Údlice, , Požadujeme - řidičský průkaz C+E podmínkou, praxe v zahraniční dopravě min. 1 rok, psychotesty, školení, hovorová znalost NJ, , Pracovní poměr na dobu určitou s možností na dobu neurčitou.. Pracoviště: "lüftungstechnik m.ordos" spol. s r.o., 430 01 Chomutov 1. Informace: Miroslava Svobodová, +420 474 667 220.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Red Bull Urban Buly v Chomutově
16

OBRAZEM: Hokej na ulici si zahrálo v Chomutově bezmála padesát týmů

Utkání staré gardy Ervěnic a Arabela Teamu (žluté dresy), mělo skvělou atmosféru. Na snímku jeden z osobních soubojů.
43

Vydařené oslavy ervěnického fotbalu

Nový Týdeník Chomutovsko: Velký přehled festivalů a rozhovor s fotografem

Chomutovsko - Právě vyšlo nejnovější číslo Týdeníku Chomutovsko. Podívejte se, co tentokrát nabízí. 

Jakým výrokem se blýskne tentokrát? Miloš Zeman přijel na návštěvu kraje

Ústecký kraj - Od úterý 19. června do čtvrtka 21. června potrvá návštěva prezidentského páru v Ústeckém kraji.

Ervěnice ztratily výhru s Dobroměřicemi až v samém závěru zápasu

Jirkov – V rámci posledního 26. kola I.A třídy skupiny B přivítaly Ervěnice na svém hřišti vedoucí tým tabulky FK Dobroměřice. Favorita domácí zaskočili už ve 14. minutě, kdy otevřel skóre utkání Milan Campr a poslal Ervěnice do vedení. Hosté se s tím dlouho nedokázali vyrovnat, ale nakonec ze závěrečného tlaku vytěžili dva góly a zápas vyhráli.

Aby se ze staré kuželny nestala ubytovna, Jirkov zvažuje, že ji koupí

Jirkov - Kolem města brousí investoři a pracovní agentury, které by rády ubytovaly dělníky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT