VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slibujeme občanům, že...

Chomutovsko - Chomutovský deník vyzval ještě před vánočními svátky starosty všech obcí na Chomutovsku, aby přes noviny ve stručnosti slíbili svým občanům, co pro ně v roce 2008 udělají. Všichni, kteří odpověděli, vyslyšeli naši prosbu a slíbili (nebo alespoň prozradili) svým občanům konkrétní věci. K čemu se tedy zavázali? (Odpovědi otiskujeme je v pořadí, v jakém na e–mailovou adresu redakce dorazily.)

2.1.2008 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv
Spořice, starosta Josef Ješetický:
Dostavba zázemí sportovní haly. Přístavba Mateřské školy.


Rokle, starostka Dana Marešová: V Novém roce bych chtěla splnit své předsevzetí, že obec opraví zámek v Rokli, silnici do chatové oblasti a pořídí územní plán. Bohužel nemůžu splnění těchto záměrů formulovat jako slib. Ten je závazný. Pokud neobdržíme dotace, nemůžeme záměry uskutečnit.


Veliká Ves, starosta Martin Pilař:
Obec Veliká Ves, zastoupená starostou obce panem Pilařem Martinem, slibuje občanům, kteří spadají pod obec Velikou Ves, že v roce 2008 dokončí revitalizaci vodních nádrží Zámecká a Velkoveská v obci Veliká Ves, vybuduje vodovod ve Veliké Vsi 1 etapa, upraví veřejné prostranství a vyhlásí výběrové řízení na rekonstrukci bytů.


Křimov, starosta Zdeněk Vokatý: Začneme s další akcí z Plánu obnovy obcí Křimova a to konkrétně z rekonstrukcí bývalé školy v Křimově, kde vznikne 6 bytů pro seniory. Zájemcům o stavbu nového RD odprodáme 4--5 parcel v Krásné Lípě. V Křimově začneme s II. etapou výstavby kanalizace. Občané budou moci navštívit kulturně-sportovní akce, např. Mistrovství ČR v Truck trialu a Rafandafest 2008.


Kadaň, starosta Jiří Kulhánek: Napíši Vám co v Kadani příští rok uděláme, a bez slibů (znáte to, sliby – chyby). Takže: dokončíme tři dětská hřiště – cyklotrialové, dopravní a víceúčelové u DDM Šuplík. Postavíme in line dráhu v lesoparku, budeme pokračovat v regeneraci panelových sídlišť, tentokrát na sídlišti C. Opravíme ulici 5. května a Zahradní, opravíme i několik chodníků na sídlišti A, začneme stavět cyklostezku městem od řeku k parku a když se podaří získat fondy z regionálních operačních programů EU tak toho ještě uděláme mnohem mnohem více.


Mašťov, starosta Josef Slunéčko: Slibuji všem občanům města Mašťov, že v příštím roce dokončíme opravu historické budovy radnice, uděláme nový můstek v Zámecké ulici, opravíme část místních komunikací a určitě se dostane i na kulturní památku kostel Svaté Barbory, kde hodláme zrekonstruovat fasádu věže. V neposlední řadě to také bude nová podlaha ve školní družině a rozvody vody a topení ve školní jídelně.


Málkov, starosta Pavel Bursa: Cílem v roce 2008 - zahájit inženýrské sítě pro 27 rodinných domů, stavbu Domu seniorů, regulaci Lideňského potoka v Zelené, novou ČOV pro 800 obyvatel v Zelené, výstavbu kanalizace a ČOV v obci Vysoká, podpora sportu - např.stavba tribunky pro diváky na fotbalovém hřišti v Málkově, příprava dalších pozemků pro stavební parcely.


Chbany, starosta Josef Zajíc: Obec Chbany za předpokladu úspěšnosti při získání finančních prostředků z dotací bude realizovat rekonstrukce v oblasti výroby a distribuce tepla ve Chbanech a dále rekonstrukci veřejného osvětlení ve všech devíti místních částech včetně Chban.


Vysoká Pec, starosta Milan Čapek: Obec Vysoká Pec, zastoupená starostou Milanem Čapkem, slibuje svým občanům, že v roce 2008 upraví veřejné prostranství v obci Drmaly a dokončí komunikaci ke koupališti v obci Vysoká Pec a také se pokusí zahájit rekonstrukci obecního domu pro výstavbu bytů.
Strupčice, starosta Luděk Pěnkava: Ze Strupčic slibujeme zasíťování pozemků pro výstavbu rodinných domků, nové rozvody elektřiny a veřejné osvětlení v Sušanech a pokud budou dotace tak opravu základní školy, opravu rybníků. A řadu kulturních a sportovních akcí pro všechny.


Radonice, starostka Věra Vernerová: Obec Radonice, zastoupená starostkou Věrou Vernerovou, chce v roce 2008 pro občany Radonic zajistit provedení teplofikace obce, vybudování sběrného dvora a výměnu oken v mateřské škole, to vše za podpory dotací z MŽP.


Vilémov, starosta Bohuslav Kreuz: a) zasíťování stavebních parcel, b) oprava sociálního zařízení na ZŠ, c) dokončení opravy chodníků


Vejprty, starostka Jitka Gavdunová: Bohužel na Vaši otázku se špatně odpovídá, protože máme schválené rozpočtové provizorium a o konkrétních investičních akcích se budeme bavit až v lednu. Vybrané akce zahrneme do rozpočtu, který budeme schvalovat v měsíci únoru. Mohu tedy sdělit jenom chystané plány, ale rozhodně nemohu dát pevný slib, že je zastupitelstvo schválí. Tedy co plánujeme:
– pokračovat ve výměně starých oken za plastová na panelácích – které to budou, teprve vybereme
– dokončit fasádu na 2 panelových domech v ulici Moskevská – v letošním roce jsme ji stihli udělat ze 3 stran
– nový asfaltový povrch v ulici Myslbekova
– novou střechu na městském úřadě – to je tutovka, dostali jsme dotaci
– fasádu poloviny budovy městského úřadu – velmi drahé, proto ji musíme dělat ve 2 etapách
– nové parkoviště před úřadem – 13 parkovacích míst, teď máme tři
– fontána na náměstí – tu budeme realizovat pouze v případě, že nám vyjde žádost o dotaci
– fasáda Martinského kostela – dtto
– začneme s opravou chodníků – bohužel také ještě neznám, s kterým úsekem začneme, ale ZAČNEME
– dokončení opravy střechy kina
– výměna oken v Kulturním domě – to je tutovka, vyměníme okna směrem do ulice Pohr. stráže
– květinové stojany na náměstí a oprava stávajících nádob na květiny, lavičky, pítko
Abych nezabrala celý článek, budeme zkrátka pokračovat v obnově našeho městečka. Doufám, že se nám bude dařit alespoň tak, jak doposud.


Březno, starosta Zdeněk Valenta: V roce 2008 zahájíme
-kompletní rekonstrukci ulic Husova a Partyzánská
-výstavbu inženýrských sítí a komunikací pro budoucích 27 nových rodinných domků ve Březně v lokalitě Pod lesem
-zahájíme další třídění odpadů s cílem snížení poplatku za jejich odvoz. Slibuji, že zajistím podmínky, ale chtěl bych i slib od občanů, že se na třídění budou aktivně podílet a svým přístupem napomohou ke snížení svých plateb.
-v neposlední řadě slibuji podporu všem spoluobčanům a organizacím, kterým jde o další zkvalitnění života v naší obci a chtějí s obcí za vzájemného respektování se spolupracovat.


Klášterec nad Ohří, starosta Jan Houška: Novoroční slib starostů občanům
– Dokončení akce „Vodovod Klášterecká Jeseň“
– Zahájení provozu lázní Evženie
– Dokončení povrchů ul. Třebízského, chodníky a komunikace
– Realizace propojení cyklostezky Kadaň Klášterec nad Ohří
– Realizace 1. etapy veřejného osvětlení
– Pokračování projektu revitalizace sídliště Panorama a příprava dalších projektů
– Rekonstrukce prostorů pro nové sídlo sociálního odboru
– Zahájení prací na parkovišti ul. Dlouhá a dalších lokalit a mnoho dalších projektů s cílem zpříjemnit život občanům města Klášterec nad Ohří


Primátorka Chomutova Ivana Řápková je v zahraničí, proto nemohla na naši výzvu odpovědět.


2.1.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 16 000 Kč Ostatní pracovníci v oblasti ochrany a ostrahy Operátor/ka PCO. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání vždy v pátek od 8:30 hod. (životopis s sebou), , Místo výkonu práce - Chomutov, , Požadujeme - vyučení (jakékoliv), řidický průkaz skupiny B - výhodou, praxe v oboru výhodou, dobrá znalost práce na PC, manuální schopnost a ochota sebevzdělávání, čistý rejstřík trestů,. Pracoviště: Koskord s.r.o., Školní, č.p. 1162, 430 01 Chomutov 1. Informace: Jaroslav Kolek, +420 474 629 693. Zdravotnictví - Zdravotnictví Internisti 24 000 Kč Lékaři v interních oborech LÉKAŘ na interní oddělení. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: alena.bezaniukova@kzcr.eu nebo volat na tel.č.: 474 447 566 a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - Krajská zdravotní, a.s. - Nemocnice Chomutov, o.z., Kochova č.p. 1185, 430 01 Chomutov 1, , Požadujeme - lékař, VŠ, možno i absolvent. Pracoviště: Krajská zdravotní, a.s. - nemocnice chomutov, o.z., Kochova, č.p. 1185, 430 01 Chomutov 1. Informace: Alena Bezaniuková, +420 474 447 566. Gastronomie - Gastronomie Barman, výčepní 14 500 Kč Barmani Barman/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání na adresu místa výkonu práce - životopis s sebou., , Místo výkonu práce - Pizzeria Altorrente - Boženy Němcové 1030/4, Vejprty, 43191, , - je podřízen/a číšníkovi, - prování výrobu a expedici nápojů (točení piva, výroba kávy, výdej alkoholických a, nealkoholických nápojů, - odpovídá za jakost a zdravotní nezávadnost připravovaných nápojů, - dodržuje technologické postupy při přípravě studených i teplých nápojů, - provádí sběr a mytí skla a porcelánu, - odpovídá za čistotu baru, dodržování hygienických zásad a ekonomického hospodaření s, energií, - dodržuje bezpečnostní a hygienické předpisy, používá ochranné pomůcky. Pracoviště: Jipa gastro s.r.o. - pracoviště vejprty, Boženy Němcové, č.p. 1030, 431 91 Vejprty. Informace: Jindřich Veverka, +420 777 281 778. Obchod - Obchod Obchodní zástupce 20 000 Kč Obchodní zástupci Obchodní zástupce/kyně. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: info@cipkor.cz, , Místo výkonu práce - Čipkor Czech Group s.r.o. - pracoviště, Čelakovského č.p. 4297, 430 01 Chomutov 1, , Pracovní doba je od 9:00 do 18:00 hod., , Náplní práce je prezentování daného výrobku, komunikace se zákazníky., Nabízíme velmi dobré platební ohodnocení, bonusy, kariérní postup., , Požadujeme - komunikaci na výborně úrovni, časovou flexibilitu, výhodou ruský i německý jazyk (není podmínkou). Pracoviště: Čipkor czech group s.r.o. - pracoviště, Čelakovského, č.p. 4297, 430 01 Chomutov 1. Informace: Kateřina Ciperová, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Oslavy stého výročí republiky se blíží.

Vrátí se Masaryk, k nebi vyletí balonky i ohňostroje

Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov

Chomutov nestačil v Karlových Varech a zůstává poslední

Žhář, který měl zapálit auto náměstkovi primátora, je ve vazbě

Chomutov – Kriminalisté dopadli muže, který má na svědomí vypálení auta náměstka  primátora Davida Dindy. Skončil ve vazbě.

Být úplně normální mi nikdy nešlo, říká umělec. Po mrtvici kreslí levačkou

Jirkov – Výstavu Milana Tótha slavnostně uvedou v sobotu na zámku Červený Hrádek.

Jak jsme žili v Československu: V pátek se vypravíme do Zásady

Chomutovsko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 19. října.

Hráči McDonald´s Cupu se zúčastnili rozlučky Tomáše Rosického. Co jim vzkázal?

/VIDEO/ Jeden z nejlepších fotbalistů české historie letos v červnu definitivně skončil s profesionálním fotbalem. Tomáš Rosický se po boku mezinárodních hvězd typu Cesc Fábregas, Petr Čech nebo Karel Poborský rozloučil na pražské Letné ve velkém stylu. Samozřejmě u toho nemohli chybět ani ti nejlepší a nejtalentovanější fotbalisté, kteří se probojovali do minulého ročníku McDonald’s Cupu.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT