O rekonstrukci letního stadionu se už hovoří několik let. Zatím zůstalo jen u slov, protože další kroky komplikují vlastnické vztahy. Majitelem části pozemků pod stadionem byly Válcovny trub a železárny, teď jsou v majetku podnikatele Zdeňka Zemka. Ten se má podle radnice potýkat s finančními problémy a z toho důvodu je prý převod pozemků do majetku města obtížný.
 
„Vyřešení vlastnictví pozemků na stávajícím letním stadionu je problematické a mohlo by se bezvýsledně táhnout ještě několik dalších let,“ uvedla pro Chomutovské noviny primátorka Ivana Řápková.
Na základě vyjádření primátorky má proto dostat zelenou přemístění letního stadionu na Zadní Vinohrady. V areálu bývalých kasáren má vedle moderního hokejového svatostánku, jehož výstavba se připravuje, stát i fotbalový stadion včetně tréninkového hřiště, běžeckého oválu a dalších sportovišť pro atletiku.
 
O tom, že město do budoucna s fotbalem v centru Chomutova nepočítá, svědčí i další zveřejněný záměr. Ten hovoří o tom, že na část pozemků současného fotbalového stadionu, které patří městu Chomutov, by se mohly rozšířit Městské lázně.
Podle Jana Řeháka, náměstka primátora, jde zatím o prvotní myšlenku, přičemž pro více podrobností nás odkázal na primátorku města Ivanu Řápkovou. Tu se nám během připravování článku nepodařilo telefonicky zastihnout.