Podle jeho dalších slov přivítá Klášterec první lázeňské hosty na jaře příštího roku, kdy se uvede do provozu Lázeňský dům Evženie.
V současné době ale klášterecká radnice řeší několik zásadních otázek. Zatím se totiž neví, kdo bude lázeňský areál provozovat a druhý důležitý aspekt – pro budoucí rozvoj lázní je nezbytná stavba lázeňského hotelu za zhruba sto milionů korun.
„Osobně se přimlouvám za variantu, ponechat ve vlastnictví města veškerý majetek v lázních a nalézt strategického privátního partnera, který nám pomůže lázně provozovat ve společné firmě. Tím eliminujeme riziko z provozování a zároveň město bude těžit z nájmu prostor a podílu na zisku nově založené společnosti,“ uvedl při online rozhovoru Šroubek.


A vyjádřil se i k otázce stavby lázeňského hotelu. „Potřebujeme zvýšit ubytovací kapacitu, hotel je do budoucna nezbytností. Je to jednoduché, bude více hostů, tím pádem přibudou restaurace, kavárny, dojde k oživení historického centra města včetně náměstí…“
Klášterecká radnice chce požádat o dotaci Evropskou unii. „Chtěl bych zdůraznit jednu věc. Pokud se nám nepodaří dotaci získat, město se samo do stavby hotelu pouštět nebude. Nezbylo by nám nic jiného než nalézt soukromého investora. Ovšem v tom případě by město mělo bohužel v lázních oslabenou pozici, “ pokračoval Šroubek.


Každopádně, lázně podle jeho slov přinesou Klášterci mnoho pozitiv. „Především rozvoj cestovního ruchu a navazujících služeb. Výsledkem budou nová pracovní místa, nové restaurace, kavárny, pensiony… tedy oživení celého historického centra. Lázně budou městu vydělávat. Budou tu příjmy z provozování lázní, příjmy z pronájmu majetku v lázních, tedy možnost dalších investic například na revitalizaci sídlišť. Jen pro zajímavost, připravovaný lázeňský hotel pro sto dvacet osob zaměstná zhruba šedesát až sedmdesát nových zaměstnanců,“ dodal na závěr.

CELÝ ROZHOVOR ZDE