Nová spořická hala stojí hned vedle fotbalového hřiště. Jsou zde dva vchody, a to pro sportovce a pro diváky, ty se nacházejí v zadní části budovy, vedle vchodu na fotbalové hřiště. Hala je určená pro všechny míčové sporty a samotná palubovka má klasické rozměry sálových hřišť. Nainstalovány jsou již dva spouštěcí basketbalové koše a branky na sálový fotbal či házenou. Natáhnout se může i síť na volejbal.

 

Pro kluby i pro veřejnost

Od ledna je hala ve zkušebním provozu a je o ni velký zájem. „Domovsky už tady hraje Perštejn volejbal, začali zde hrát prvoligoví házenkáři z Chomutova. Sál bude využívat všech sedm oddílů našich fotbalistů. Mimo to už tady máme i cizí oddíly z Kadaně a Jirkova,“ vypočítává starosta Josef Ješetický všechny sportovní kluby, kteří si již povrch sportovní haly vyzkoušely.


Sportoviště bude moci využívat i veřejnost. „Už si sem chlapi chodí zahrát fotbal a uvažujeme o tom, že sem dáme cvičitelku aerobiku,“ informuje starosta. Volný termín může využít kdokoli. Domluva zatím vede přes místního starostu.

 

Přistavuje se další budova

Ke sportovní hale se v této době přistavuje ještě jedna budova. „Už máme postavený nultý stupeň, to je základová deska s inženýrskými sítěmi. V této budově pak bude fitness centrum, restaurace a ubytovna zhruba pro čtyřicet pět lidí. Do konce roku to musíme mít hotové, protože jsme získali dotace,“ říká starosta Ješetický.


Kapacita míst pro diváky je relativně vysoká. „Na volejbalové baráži Chomutova s Jabloncem tu bylo sto lidí. Jinak se na hlavní tribunu vejde pět set diváků a na oba boční balkónky ještě dalších dvě stě,“ vypočívátá Josef Ješetický. Zázemí pro sportovce je také velmi dobré. V přízemí se nachází šest šaten.

 

Investice za desítky milionů

Hala se stavěla dva roky, o trochu déle než bylo plánováno. Celková cena vyšla na šedesát milionů korun a dalších třicet bude stát přístavba. Vlastní halu postavila obec z peněz, které získala za prodej akcií Severočeských dolů. Na přístavbu pak získala dotaci osm milionů.


Nápad postavit sportovní halu vznikl proto, že zástavba ve Spořicích se rozšiřuje a složení obyvatel se omladilo. Mimo to jsou Spořice těsně u Chomutova, jezdí sem autobus a proto není problém se do obecní haly dostat.


Spořice se snažily, aby provoz haly nebyl příliš nákladný. „Netopíme plynem, jsou tady tepelná čerpadla. Hala je prosklená, takže není celý den potřeba svítit. Proto je provoz levnější,“ dodává starosta.