Šest milionů korun chce investovat klášterecká radnice do vybudování nového sídla sociálního odboru. Z budovy radnice, kde sídlí dnes, se přestěhuje do objektu v Polní ulici.
Budova stojí na kraji silnice, která protíná největší klášterecká sídliště. Nyní se v ní uvolnilo několik kanceláří a radnice toho využije.
„Přestěhujeme tam kompletní sociální odbor. Na ten chodí nejvíc lidí, takhle ho budou mít blíž ke svému bydlišti,“ uvedl místostarosta Klášterce nad Ohří Stanislav Stehlík.


Město by chtělo začít s úpravami kanceláří ještě letos, aby stihlo objednat práce za nižší DPH. „Musíme místnosti přizpůsobit požadavkům odboru, chceme také nakoupit nový nábytek,“ dodal Stehlík. Odbor, do kterého patří celkem deset pracovnic, by se měl stěhovat v příštím roce.
Z městské kasy ale nepůjde celých šest milionů, které jsou na rekonstrukci potřeba. Klášterec totiž získal dotaci ze státního rozpočtu – tři miliony korun.
Největší část klientů sociálního odboru tvoří dávkaři, kteří chodí za úřednicemi buď s žádostmi, nebo pravidelně pro peníze. „V současné době je výplatní místo v sídle městské policie, také to se ale přestěhuje do nové budovy,“ doplnila k tomu vedoucí odboru Šárka Řeháčková.
Pravidelní dávkaři se často rekrutují z řad problémových lidí, také proto skoro ve všech městech probíhá výplata dávek za asistence městské policie. Nestane se z budovy rizikové místo?


„Výplatní místo bude v přízemí budovy a bude stavebně upraveno tak, abychom některým problémům předešli. Možná budeme na čas zkoušet i asistenci městské policie a pak uvidíme,“ uvedl k tomu místostarosta Stehlík. Podle něj je navíc výhoda, že třicet metrů od budoucí sociálky je služebna státní policie.