Častěji se bouralo, většinou to odnesly jen plechy. Všechny silnice jsou sjízdné.


Nehod bylo třikrát víc než obvykle


Sněžení nejvíce překvapilo řidiče, kteří měli na kluzkých vozovkách ztížené řízení. Mnoho z nich tak havarovalo, ale jednalo se o drobnější kolize.
Více nehod zaznamenala dopravní policie. Za středu evidovali dvanáct nehod, dva lidé byli lehce zranění.


Oproti běžným dnům je to až trojnásobný nárůst. „Začalo sněžit, někteří řidiči to nezvládli a třeba nedobrzdili. Naštěstí to většinou odnesly jen plechy,“ popsala tisková mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.


Řidičům na poškozených autech vznikla škoda za více než půl milionu korun.


Chomutovští silničáři větší problémy nezaznamenali. „Co tak vím, bylo to bez problémů, silnice jsou sjízdné. Sypat jsme začali asi ve čtyři odpoledne, sypače a pluhy jezdily celou noc, zvládali jsme,“ uvedl Vladimír Hurník z Technických služeb Chomutova.


Silnice v horách jsou sjízdné


Vážnější potíže nezaznamenali ani silničáři v horkých oblastech, silnice jsou sjízdné. I v zimním období tradičně uzavíraný úsek u Rusové je průjezdný.
Na chomutovském oddělení Správy a údržby silnic se nám nepodařilo nikoho zastihnout. „My tu nic zásadního zapsáno nemáme. Kdyby byla nějaká uzávěra nebo kalamita, tak bychom to věděli, silnice jsou sjízdné,“ informovala o zimní situaci pracovnice krajského dipečinku Správy a údržby silnic Vladimíra Krügerová.


Sněžení má podle předpovědi pokračovat i dnes, půjde ale jen o sněhové přeháňky.