Podle Petra Procházky z okresního ředitelství Policie České republiky Chomutov došlo během pondělka k patnácti dopravním nehodám. Nejvíce bourali řidiči v Chomutově a v Kadani. Horské Vejprty zaznamenaly jen dvě kolize.
„Zřejmě jsou řidiči v horách na zimu lépe připraveni než ve městech. Naštěstí se všechny nehody obešly bez zranění,“ poznamenal ke statistice Petr Procházka. Opravy poškozených vozidel se vyšplhají podle odhadů na 676 tisíc korun.


Sněžení zaměstnává samozřejmě především silničáře. Například Technické služby města Chomutova mají od pondělního odpoledne nepřetržitě v ulicích veškerou dostupnou techniku a podle předpovědi počasí tento stav potrvá celý týden.
„Prioritně se zaměřujeme na udržovaní tras městské hromadné dopravy. Takže v první řadě ošetřujeme vozovky tam, kde jezdí autobusy a trolejbusy,“ vysvětluje Vladimír Hurník z údržby místních komunikací TSmCh.


Podle něho to ale letos není poprvé, co vyjely multikáry a sypače, aby zmírnily následky zimního počasí. Premiérovou jízdu si odbyly začátkem listopadu.
Stejnou zkušenost mají i na Správě a údržbě silnic. I tam do terénu vyjíždějí už od prvního tohoto měsíce. „V současné době máme venku všechnu techniku, což je jednadvacet aut a dvě frézy,“ uvedl včera Deníku vedoucí výroby SÚS Libor Tačner.
Jak dále informoval, i přes husté sněžení jsou všechny silnice v jejich správě na Chomutovsku a Mostecku sjízdné, a to včetně horských úseků. Nejhorší situace podle něho panuje v okolí Výsluní, kde se silničáři kvůli přívalům sněhu prakticky nezastaví.