Město již udělalo několik oprav, ale dlouholetým snem divadla je výměna starých křesel. „Mým velkým přáním je uskutečnit tuto výměnu ještě do konce tohoto roku,“ svěřuje se jednatelka SKZ Věra Flašková.


Podle jejího odhadu bude stát nové sezení kolem čtyř milionů korun. Nová sedadla by měla být variabilní, lehká, moderní a hlavně pohodlná . V současné době se zjišťuje, jaké jsou možnosti a která z nich by byla pro chomutovské divadlo nejlepší.


Sedadla jsou již stará a dřevěná, z čehož vyplývá že občas vydávají nelibé zvuky.

„Stane se, že v tišších částech koncertu, či při vážné chvíli v divadelním představení sedadlo zavrže,“ vysvětluje Věra Flašková.


Dalším velkým problémem je to, že se sedačky musí při různých akcích sklízet z hlavního sálu. „Je to velmi náročná práce. Dělá na tom deset chlapů tak pět hodin,“ říká Věra Flašková. Sedadla se schovávají za oponu nebo do přísálí. Když je na nějakou akci zapotřebí i to, musí se celá těžká konstrukce přenášet do salonku v dolním patře. „Někdy je potřeba přestěhovat sezení velmi rychle, a to bývá problém,“ dodává. Navíc neustálé přenášení a stěhování samotným křeslům nesvědčí a jejich stav se tím ještě víc zhoršuje.


Momentálně se hledá nejvhodnější varianta, která by všechny tyto machinace ulehčila. Počet sedadel by však měl být zachován. Své místo by v nových sedačkách mělo najít kolem čtyři sta šedesáti diváků.