Jak to vypadalo letos a s čím se mohou školy místní blýsknout?
Například na základní škole v ulici Beethovenova v Chomutově vyměňovali stará okna za plastová. Jak včera Deníku uvedla tamní ředitelka Vlasta Marková, přestavby se dočkala školní kuchyně a toalety.


V další námi náhodně vybrané chomutovské škole v ulici Březenecká to vypadalo podobně. Přes prázdninové dva měsíce tam probíhala kompletní rekonstrukce kuchyně, která přišla na jeden milion šest set tisíc korun. Peníze na tak rozsáhlou investici poskytla Chomutovská radnice.
„Mimo to jsme malovali a natírali dveřní futra a sokly, v pěti třídách jsou nová lina,“ upřesnila ředitelka školy Jitka Červená. Na Březenecké by se žáci měli dočkat ještě nových laviček před školní budovou, přičemž vedení školy doufá, že nedopadnou jako nově natřené vchodové dveře. Ty se totiž během prázdnin staly obětí dětského vandalismu.


V Jirkově na základní škole ve Studentské ulici dětem například pořídili interaktivní tabuli. Ta funguje na stejném principu jako počítačový dotykový displej, ovšem s tím rozdílem, že interaktivní tabule nabízí několikanásobně větší rozměry.
V Kadani na základce v ulici Chomutovská to vzali pěkně od podlahy. Vybavili novou počítačovou učebnu, bývalý kabinet přebudovali na záchodky nebo nevyužívané dílny přestavěli na klasickou třídu.