ČVUT a UJEP uvažují o zřízení bakalářského studia technického zaměření.Chomutovským studentům by se otevřela možnost získat vzdělání, aniž by museli za studiem do Prahy nebo do Ústí nad Labem.
Bakalářský titul bude možné získat v některém z technických oborů, o otevření pracoviště totiž usilují strojní fakulta ČVUT a přírodovědecká fakulta UJEP.


Záleží na zájmu studentů


Vše ale záleží na tom, zda o nové studium bude zájem. „Nutnou podmínkou je dostatečný počet studentů,“ uvedl proděkan ČVUT Jan Vojtek. Pokud se děkani fakult dohodnou a ministerstvo školství udělí akreditaci, mohl by být nový obor otevřen v novém školním roce.
Vyučování by probíhalo v dnešním detašovaném pracovišti ČVUT v Klostermannově ulici. To prochází rekonstrukcí, kterou finančně podporuje město. Chce tak podpořit vysokoškolské studium v Chomutově.
„Nově bylo opraveno třetí podlaží, kde vzniklo pět učeben. Investice na tuto část rekonstrukce se vyšplhala na 2,2 milionu korun,“ uvedla chomutovská primátorka Ivana Řápková.
V Chomutově je zatím možné studovat vysokou školu jen kombinovaně. Dva studijní programy provozuje ústecká univerzita ve spolupráci se Střední průmyslovou školou v Chomutově, výuka probíhá v jejich prostorách.
Studium nabízí i ČVUT, na detašovaném pracovišti studenti mohou v Chomutově vystudovat pouze první ročník strojní fakulty. Pokračovat pak mohou v Praze.
V nově plánovaném bakalářském studiu by zájemce společně vyučovali pedagogové z obou univerzit.