„Školka nesmí být součástí průmyslové zóny, a tak od té doby hledáme budovu, která by splňovala naše představy,“ uvádí jednatel Puls Investiční Petr Aubrecht.


O zřízení školky pro děti zaměstnanců uvažuje i společnost Eaton Industries .


„Ve výrobě u nás pracuje přibližně šedesát procent žen, které mají malé děti a tak by jim podobné zařízení ušetřilo starosti,“ uvádí personální ředitelka Kamila Jahodová. „Zatím jsme jen zjišťovali možnosti zřízení školky v případě, že by se naše společnost ještě rozšiřovala o další halu,“ dodala. Záměr je zatím odložen na neurčito.


S myšlenkou podnikové školky nějaký čas koketuje také vedení Globusu. „Vše je ale jen v úrovni vize. Víme sice, že by ji zaměstnanci přivítali, ale dost dobře si neumím přestavit, že by vznikla přímo v obchodní zóně,“ upozornil jednatel Globusu ČR Petr Vyhnálek. „Na to platí přísná pravidla. Uvažujeme spíše o tom, že bychom našli koncesionáře, který už podobné zařízení provozuje a tak by smluvně podobnou službu vykonával i pro naši společnost,“ dodal.


Firmy se netají tím, že hlavním důvodem, proč se shánějí po podnikových školkách, je lepší konkurenceschopnost. Zaměstnavatelé hledají různé úlevy a služby navíc, které zpříjemňují život zaměstnanců nad rámec platu. Vědí, že rodiče, pracující ve směnném provozu, by ocenili tak základní věc, jako je zajištění hlídání dítěte. Školky totiž nejčastěji provozují své služby jen do 17 hodin. Ty podnikové by byly schopny vykrýt i problematickou pozdně odpolední a večerní dobu.


Nejblíže k uskutečnění představy je společnost Puls Investiční.


„Školka by mohla být například na jednom ze sídlišť, kde bychom se podíleli na rekonstrukci budovy nebo jejím vnitřním vybavení,“ zmiňuje jednatel společnosti.


Aby byla služba pro zaměstnance skutečně výhodná a nakonec se nepotýkali s dojížděním navíc, je také v záměru svoz dětí. Jak Petr Aubrecht dodal, své konečné „ano“ nebo „ne“ pro zřízení podnikové mateřinky brzy vyřkne německý majitel společnosti.