Ve školce máme plno. To mohou prohlásit v celé řadě obcí na Chomutovsku. Kvůli populačnímu boomu už první obce začínají zvyšovat jejich kapacity.
Plno hlásí například Radonice, Otvice či Spořice. V poslední uvedené obci už dokonce reálně uvažují o tom, že svou školku rozšíří. Podle tamního starosty Josefa Ješetického by to mělo být ze čtyřiceti míst na pětapadesát až šedesát. „Máme plno, někteří rodiče musí své děti vozit do školek jinam,“ uvedl.


Méně dramatické je to ve zbylých dvou zmiňovaných obcích, byť kapacity tamních školek už využívají na sto procent. „My máme školku maximálně obsazenou. Zatím nedokážu odhadnout jak to bude se stavem dětí příští rok,“ uvedl místostarosta Radonic Ota Trapp.
Podle něho za velkou vytížeností školek stojí stále se zvyšující atraktivnost bydlení na vesnici. Útočiště tam hledají především mladé rodiny., které tu kupují domy.


V poněkud jiné situaci se nacházejí Otvice u Chomutova. Tam mají rovněž plno, ovšem část dětí dojíždí odjinud. „Většinou jsou to děti rodičů, kteří jezdí do Otvic za prací,“ řekl včera Deníku místní starosta Pavel Ašenbrener.
Jak k tomu dodal, o rozšíření školky v Otvicích zatím neuvažují s tím, že podle propočtů bude kapacitně postačovat i v budoucnu.