Děti tak budou chodit do Základní školy Rudolfa Koblice. Dosud základka nijaké zvláštní jméno nemá, známá je jako 2. ŽŠ v ulici Pionýrská.
A proč zrovna škola Rudolfa Koblice? Na zmiňované škole dlouho učil, ale kromě toho se do podvědomí Kadaňáků zapsal jako hudebník a malíř. Nápad vzešel právě od jeho kolegů.


Koblic založil známou hudební skupinu Verumka, její název je složen z počátečních slabik věty „velkej rum a kafe“, což byl podle jeho kolegů a přátel jeho nejoblíbenější nápoj.


S countryskupinou Verumka, kterou založil v roce 1971, vyhrál dokonce dvakrát celostátní Portu, přehlídku folkových a countryových skupin. V kapele hrál se svojí manželkou a synem, jejich nejslavnější písničkou byla pravděpodobně „Česačů bavlny bál“.


O přejmenování školy rozhodne ministerstvo školství, zařízení získalo podpůrná doporučení od města Kadaně, školní inspekce i kraje, takže změna jména by měla projít bez problémů.


Rudolf Koblic zemřel v roce 2003 v Kadani, ve věku nedožitých sedmdesáti let. „Myslím, že je to taková originalita, že se to nestává často, Ruda si to zasloužil,“ řekl starosta Kadaně Jiří Kulhánek. Koblic byl i po tři období kadaňským zastupitelem. (rod)