Na adresu redakce nám došel mail, v němž si vyznavač BMX Vít Hilenka posteskl, že jemu podobní nadšenci nemají povolený vstup na všechny překážky. Ve svém dopise napsal: „V pátek jsem byl na slavnostním otevření skateparku. Celá akce byla velice zdařilá až na jednu věc. Tou byl zákaz jízdy na BMX kolech v takzvaném bazénu…tímto bych vás chtěl požádat o pomoc při zrušení tohoto zákazu.“
Obrátili jsme se tedy na Petra Chytru, vedoucího odboru investic a úřadu územního plánování chomutovského magistrátu, abychom zjistili, zda opravdu tento zákaz platí.
„To bylo jen výjimečně, protože v den otevření se tam pohybovala spousta lidí a mohlo dojít ke zranění. Naším cílem je, aby skatepark sloužil co možná největšímu počtu lidí,“ řekl k tomu Petr Chytra.
Úplně pro každého ale skate-bazén přeci jen nebude a už vůbec ne pro každého jezdce BMX. Bikeři totiž musí nejdříve prokázat, že jejich kolo nemá například ostré stupačky – takzvané pegy, kterými by mohli při pádu poškodit dřevěný povrch. Navíc budou muset prokázat, že opravdu v bazénu dokážou jezdit.
Z toho vyplývá, že úplní začátečníci se budou muset učit někde jinde. „Je to hlavně kvůli bezpečnosti. Nechceme, aby se tu někomu něco stalo,“ nechal se slyšet Petr Chytra. Schopnosti jednotlivých uživatelů skateparku má podle něj prověřit zkušené oko správců, kteří dohlížejí na provoz.
Když jsme se byli sami ve skateparku podívat, přesvědčili jsme se, že bikeři do dřevěného bazénu opravdu mohou. Prohánělo se jich v něm hned několik.