Deníku to uvedl Petr Chytra, vedoucí odboru investic a úřadu územního plánování Magistrátu města Chomutova.
Chomutovský skatepark bude hotový do konce června. V červenci by pak mělo dojít k jeho slavnostnímu otevření.
„O přesném datu budeme teprve jednat. Provoz bychom chtěli zahájit lokálními závody ve skateboardingu,“ uvedl včera Petr Chytra. Další závody by se tam podle jeho slov měly konat v září. To už půjde o jeden s meetingů Českého skateboardového poháru s hvězdným jezdeckým obsazením
I když má firma Mystic Constructions, která skatepark staví, ještě spoustu práce před sebou, málo kdo by nyní hádal, že na Kamenném Vrchu dříve stálo polorozbořené letní kino. Pracovníci již dokončují skateboardovou vanu, která je mimo jiné největší v České republice. Další, podstatně menší, jsou už jen v Praze.
Vana je navíc zastřešená, protože projektanti využili střechu bývalého hlediště. Vyznavači skateboardingu, cyklotrialu a kolečkových bruslí, pro které je areál určený, se navíc mohou těšit na překážky, které navozují dojem jízdy po ulici. Takže nebudou chybět schody, zábradlí a další podobné prvky. Ty ještě doplní zhruba pět překážek s ocelovou konstrukcí.
Náklady na stavbu dosahují pěti a půl milionu korun. Podle Petra Chytry to mohlo být klidně více, podařilo se ale ušetřit díky pracovní skupině, která funguje v režii magistrátu a jejíž členové se rekrutují z řad dlouhodobě nezaměstnaných.
Skatepark na Kamenném Vrchu měl být hotový do konce roku 2006, došlo ale k téměř půlročnímu zpoždění. Na vině byly změny v původním projektu, který nepočítal se zmíněnou zastřešenou vanou.
Zástupce chomutovských skateboardistů Milan Štáfek již dříve uvedl, že mu zpoždění nevadí. V rozhovoru pro Chomutovský deník se nechal slyšet, že chomutovští vyznavači jízdy na prkénku s kolečky jsou rádi, že vůbec skatepark bude.