Nový zimní stadion se stavět nebude


Chomutov/ Šokující zpráva přilétla z chomutovské radnice - nový zimní stadion se stavět nebude.
„Vysoká budova nového stadionu by zastiňovala zahrádku u známé restaurace Golf club a jejímu majiteli by se to nelíbilo. Proto jsme se rozhodli, že původně naplánovanou půlmiliardu na nový stadion věnujeme na postavení luxusního golfového hřiště,“ říká tiskový mluvčí radnice Lukáš Brada.
Golfuchtiví občané města si ale budou muset nechat zajít chuť. „Ano. Sice nám jde v první řadě o obyvatele města, ale hřiště bude určeno pouze pro nejvyšší činovníky města a významné podnikatele,“ dodává tiskový mluvčí.
Starý chomutovský zimáček tedy čeká veliká rekonstrukce? „V první řadě obnovíme náš vozový park, protože v našich služebních autech jezdíme už půl roku. Po modernizaci kanceláří a dovolené v Karibiku pro vedení klubu dáme celou zbylou částku na opravu stadionu. Po výpočtech to vypadá, že za zbylé peníze vyměníme prkna na tribuně za brankou. Na víc už asi nezbyde,“ smutní tiskový mluvčí klubu David Dunda.

Městská policie v Jirkově dostala obrněné transportéry


Jirkov/ Po stížnostech strážníků na nedostatečné vybavení jim město zakoupilo těžkou techniku i uniformy. Nyní již mohou bez obav mezi neposlušné pejskaře, kteří je ohrožovali metáním zvířecích výkalů či zjednat pořádek mezi hádajícími se důchodci v městské hromadné dopravě. Jirkov zvažuje i o zřízení starostovy gardy.

Domovina se chce osamostatnit


Chomutov/ Obyvatelé městské části Domovina si vypsali referendum, ve kterém je 99 procent místních pro odtržení od Chomutova a vzniku samostatného hrabství. Jediné nesouhlasné procento tvoří pan Josef, který má ve městě dceru a nechce se mu za ní jezdit přes hranice. Rada hrabat rozhodla, že bude ukamenován.

Vznikají nové městské lázně aneb Chomutováci sobě


Chomutov/ Každý pár kapek a máme nové lázně. To je motto dobročinné akce skupiny Chomutováků, která se rozhodla vybudovat nové městské lázně. Staré lázně se zřítily, když do nich omylem najelo dvanáct buldozerů ze stavby nedalekého hotelu. Aktivisté přiznávají, že se inspirovali sbírkou Pražanů po požáru Národního divadla. K akci se už připojily stovky lidí, ale na novou padesátku to pořád nějak nestačí…

Trenér Pešout odvolán


Chomutov - Nečekaný dárek dostal k vánocům trenér hokejistů KLH Chomutov Martin Pešout – dostal padáka.
„Úkol zněl jasně, být před Vánocemi na prvním místě tabulky s dvacetibodovým odstupem na druhého. To se bohužel nepodařilo a tak jsme sáhli k tomuto kroku,“ vysvětluje manažer KLH Chomutov a zároveň klášterecký místo starosta Milan Vacke.
A jak to bere dnes už bývalý chomutovský trenér Pešout? „Jsem známý kliďas a nic mne nerozhodí, proto to beru tak, jak to je,“ říká.
Jeho další kroky budou směřovat k jednomu z největších rivalů Chomutova, do Komety Brno. „V Chomutově bývá dobrým zvykem, že pár týdnů před play off se odchází od týmu na lavičku velkých rivalů a tak se tohoto trendu chci držet i já,“ dodává trenér Pešout.
V Brně bude dělat asistenta Vladimíru Kýhosovi. A kdo bude trenérem v Chomutově?
„Novým koučem na naší střídačce bude dosavadní trenér dorosteneckého týmu Pavel Táborský,“ říká manažer Vacke.
Trenér Táborský má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru a jeho angažmá u chomutovského A týmu bude jeho první štací u dospělých.
„Práce u dorostu byla taková pohodová, bezproblémová. Doufám, že to bude platit i u áčka,“ usmívá se Táborský.
Jeho asistentem bude sekretář klubu Martin Pašek. „Při jedné schůzce vedení klubu s fanoušky mi jeden z příznivců řekl, že trénovat to může každý, tak do toho jdu,“ říká Martin Pašek.
Změny se budou týkat i kádru. Do Brna odcházejí společně s Pešoutem obránci Grof, Bombic, Všetečka a útočníci Hašek s Jeslínkem. Pešout měl zájem také o Charouska, ale ten se nechal slyšet, že je velikým chomutovským patriotem a nikam z Chomutova odcházet nebude.

Zběsilá vánočka napadla svého stvořitele a ošklivě ho poznamenala


Oslíkov/ Nepříjemné půlnoční překvapení zažil čtyřicetiletý muž z Oslíkova. Ve spánku jej přepadla přestárlá vánočka. Nejenže jej ohmatala, ale způsobila mu i šok. Po činu uprchla neznámo kam. Podle předběžných závěrů vyšetřovatelů vánočka dlouho ležela netknuta, až oživla a šla si vyřídit účty se zapomnětlivcem. Po neposlušném pečivu pátrají policisté. Vánočka je asi dvacet centimetrů dlouhá, v zadní části oddrolená, v obličeji má výraznou rozinku. Ráda se zdržuje ve společnosti.

Tuleň vychoval dva dospělé lidi


Chomutov/ Úžasné tajemství odhalili Deníku pracovníci zooparku. Sedmdesátiletý tuleň si osvojil dvě lidské děti, které pak vychovával až do jejich dospělosti. Zvířeti se podařilo jejich výchovu utajit i před ošetřovateli. Ti nyní konečně přišli na to, proč zvíře jedlo o tolik ryb více než ostatní. Na snímku věrná dcera nese adoptivnímu otci dobré ryby k večeři, druhý z osvojených potomků natáčí domácí video.

LoKo Chomutov koupilo druhou ligu


Chomutov/Obyvatelé Březencké budou mít pod okny druhou nejvyšší fotbalovou soutěž! Oddíl AFK LoKo Chomutov totiž od Bohemians 1905 koupil druholigovou licenci.
„Bohemka byla z druhé ligy vyloučena, protože neustále neoprávněně užívala název Bohemians, který nyní patří střížkovské Bohemce. Druhá liga bude Chomutovu slušet,“ zněla tisková zpráva Českomoravského fotbalového svazu.

Chomutov vsadí na vývoz perníku


Chomutov/ Na prvenství Pardubic ve výrobě perníku útočí chomutovští podnikavci. Domácká výroba pochoutky se rozmáhá. Radnice chce místní perníkáře podpořit několika miliony korun a podpořit tak sjíždění turistů z okolí. Vedle tohoto záměru blednou závistí i pověstné štramberské uši.

Obyvatele Březenecké terorizuje hňák


Chomutov/ Strach, nejistota, obavy. Taková atmosféra panuje mezi domorodými obyvateli Březenecké v Chomutově.
Důvodem je řádění neznámého tvora. „Šla jsem do lesa na klestí, když vtom jsem ho uviděla. Seděl na větvi a koukal,“ popsala hrůzostrašný zážitek jedna paní. Nepřála si zveřejnit své jméno, bojí se, že by ztratila zaměstnání.
Netvor místní sužuje vyluzováním nepříjemného zvuku. „Dělá pořád hňá, hňá, klidně celý den. Kdo to má vydržet?“ ptá se jiný postižený muž. Právě kvůli těmto zvukům se pro neznámou bytost vžilo lidové označení hňák, v hutnickém dialektu se mu řidčeji říká hňákoš.
Laici se diví, odborníci jsou ale překvapeni jen trochu. „Takzvaný hňák je ve skutečnosti ohroženým druh cloisters chomutensis. Lidé si ho všimli, protože je právě v říji, která ale nastává jednou za dvacet let,“ uklidnil všechny meteorolog Vlastimil Kožužle z odboru chomutovského magistrátu.
Podle odborníků nehrozí žádné nebezpečí, hňák má ojedinělý životní cyklus. „Jakoby by to byl opak jepice. Dvacet let je nehybný, pak na den vyleze a spáří se, a dvacet let zase nic,“ vysvětlil Kožužle.
Lidé však raději z panelových příbytků nevycházejí, bojí se o děti i psy. „Raději počkáme, až dohňáká,“ pregnantně shrnula Blanka.

Do Chomutova zavítá slavný Real Madrid


Chomutov/Velký fotbalový svátek je nachystán na příští sobotu, 10. ledna. Do Chomutova totiž přijede k přátelskému zápasu slavný španělský celek Real Madrid! Atraktivního soupeře pozval na sever Čech chomutovský brankář Radek Zaťko, který jako mladík nastupoval za žákovský celek slavného Realu.
„Těším se na nový chomutovský vyhřívaný trávník. Bude to něco jiného než hrát pořád dokola proti Barceloně, Chelsea nebo Manchesteru, říká Raúl, slavný útočník madridského Realu.

Kuriozity z fotbalových trávníků


Když chtějí být rozhodčí vidět…
Že fotbal je hra plná překvapení i kuriozit, se ví. O řadu z nich se starají rozhodčí. A dvojnásob to platí o jednom z Chomutovska. Říkejme tomu našemu Narcis.
Celkem to odpovídá, protože se rád předváděl a dělal se důležitým. Metodu měl jednoduchou a léty vyzkoušenou.
Čtvrthodinky nepískal skoro nic, potom pro změnu vše, tedy i to,co se ještě nestalo. Hráče dokonale zjančil, protože jednou natržený dres nic neznamenal, druhý ale žlutou kartu.
Těmi se to v jeho zápasech jen hemžilo, spokojený byl, když stihnul do konce dát alespoň tři červené. V okrese neměl konkurenci. Hráči skutečně nevěděli jak mají hrát. Ty prchlivější „natlačil“ do urážek rozhodčího, ještě raději do inzultace. Dokázal, kdo je pánem na hřišti. Že se fotbal prakticky nehrál, to bylo jemu jedno.
A tak se také stalo, že v utkání okresního přeboru se už dostal do fáze, kdy žluté karty rozdával jedna radost a schylovalo se k červeným, protože nervy už „správně fungovaly“. Ta první stojí za zaznamenání…
Na střídačkách to také pořádně vřelo, ruce lítaly do vzduchu, slova taky. V tom Narcis k přiběhnul k domácím a povídá jednomu hříšníkovi: „ Teď uvidíš, co jsi ještě neviděl“. Vytáhnul červenou kartu a udělil ji hluchoněmému hráči, kterého kamarádi pouští na posledních 15-20 minut do hry. On je šťastný, parta funguje. Rozhodčí to ovšem nevěděl.
Vykulený „trestanec“ se tedy sebral a šel do kabin. Protože ale nebylo vidět jeho číslo dresu, hulákal za ním Narcis, aby zastavil a vrátil se zpět.
„Ten se nevrátí“ na něho kolegové. Slovní přetahovaná pokračovala, nepomohla ani píšťalka. S huronským řevem všech domácích se dozvěděl, že vyloučil hluchoněmého.
Alespoň tak se jim dostalo malého zadostiučinění za klasicky zvoraný zápas ze strany sudího. Skutečně se tehdy vidělo něco, co mělo nárok vejít do fotbalových dějin.

Sportovní perličky


Stejně jako na závěr každého roku, tak i letos vám díky kladným ohlasům přinášíme výběr perliček, které k nám do redakce dorazily. Do sportovní redakce chodí desítky sportovních nadšenců z různými články a některé z nich jsou opravdu působivé. Výběr toho nejlepšího z posledních let vám přinášíme v následujících řádcích…

…ve 44. minutě Jan Zubr vstřelil třetí branku opět Jan Zubr…
…od 10.30 hodin nastoupí ženy KNH Chomutov proti stejnému pohlaví Šroubáren Žatec…
…vynikající šanci měl Buchal, ale lehkomyslně zahodil vedle tyče Sedláčka…
…škoda jen, že De Stefanis zapomínal přihrávat svým spoluhráčům a sám se snažil proměnit v branku…
…Václav Bečvář patří mezi ty, kteří žel reprezentanti neměli možnost výkonnost v našich podmínkách uskutečňovat, neboť střelnice v Plzni je kvalitní. Jako řada sportovců z Chomutova odešla a byli zde vychováni, tak se to stalo i jemu. Přesto mu fandím v jeho výkonech, kam často jezdím jako rozhodčí…
…domácí útočili, bránili a snahu udělat všem pro zisk tří bodů již do závěru se nedostavil…
…těsně před poločasem kopali hosté trestný kop a jen díky dobrému zásahu Turánka neskončil míč v síti a tak gól do šatny…
…divizní týmy kraje Ústí nad Labem měřily síly mužského pohlaví a bylo se na co dívat. Zvláště při derby Loko Chomutov - FbC Chomutov…
…mezi nejhezčí branku zařadili odborníci hráče Velka…
…oddíl malé kopané AC Rose Kadaň stále pokračuje v dosažených výsledcích…
…Fanak vedl do poločasu 2:0 a nakonec přišel poražen 2:3…
…souboj o vítěznou palmu sehrály týmy z Ústí nad Labem…
…jednotlivé sety připomínaly lochnesku…
…zápas začal z ostra a už v 81. minutě otevřeli domácí skóre…
…Chomutovští ohrožovali koš, ale míč byl neposlušný a nezapadl do otvoru…
…domácí měli špatnou mušku, neproměnili dvě branky…
…výborný brankář Schwarz zachránil domácí od větší porážky (pozn. redakce - domácí prohráli fotbalový zápas 1:8)…
…palmu vítězství si donesl Vladimír Pospíšil…
…horní břevno nastřelil Hyneš…
…domácí byli herně lepší, zato domácí se jen bránili…
…následně domácí nastřelili tyč, když dobře naběhl na něj Pešek…
…jak dopadne turnaj letos mají možnost vidět jen ti, kteří se přijedou podívat…
…Finové jsou národ lyží a tudíž i holí…
…v sedmnácté minutě kopali domácí dva rohové kopy a ten poslední jim přinesl štěstí…
…druhá třetina se hrála bez branek…
…hosté vedli, ale hosté vzápětí vyrovnávali…
…Chomutovští byli přesnější ve střelbě, z vyložených šancí neskórovali ani jednou…
…byl to očekávaný souboj a jak se ukázalo na závěrem, bylo tomu tak…
…počasí bylo ideální, slunce vystoupalo až na 25 stupňů…
…z 24 závodnic se Markéta Gottfriedová umístila na 33. místě…
…domácí Uhlík vystřelil, Uhlík míč dorazil a Uhlík tak byl překonán na 1:0…
…rázem bylo vyrovnáno na 1:1. Hosté poté zvýšili tlak a hned z toho vytěžili branku na 1:3…
…Kadaňští hráli s chutí a podnikali jeden útok za druhým, na prohře 0:6 to ale nic nezměnilo…
…hattrickem se blýskl Haviar, který vstřelil tři branky…
…nikým nestřelený Bidař se dostal k míči…
…ve 27. kole krajského přeboru se utkala mužstva hrající stejnou soutěž…
…první poločas se nastavoval o 67 minut…
…v zápase Vrskmaň – Otvice byl nejaktivnější spořický útočník Sukovatý…
…právě první poločas se dařil, nejen střelecky, ale i úspěšné promění gólové situace…
…příští dvojutkání sehraje domácí mužstvo opět doma…
…a jak soutěž skončila? Především tím, že bude mít pokračování v příštím roce…
…ve 34. minutě zahráli hosté v pokutovém území rukou a domácí za to byli potrestáni penaltou…
…letošní zima byla překonána po všech stranách, neboť jim byla překážkou…
…v tabulce jednotlivců si po dvacátém kole nejlépe vede 37.515, 2, 39…
…v zápase proti Malé Straně se blýskl David Pinc, který zaznamenal tři branky. Zvláště ta pátá byla nejkrásnější…
…rekapitulace říká, že z naplánovaných 60 akcí jich bylo uskutečněno 63…
…o pět minut později to byl rychlý Bartek, který vstřelil Laušman…
…ve stoprocentní šanci se objevil jeden z domácích útočníků a skóroval, bohužel do vlastní sítě…