Původně se silnice kolem Vysočan, Lažan, Droužkovic a Spořic, která spojí Žatecko a Chomutov, měla začít stavět počátkem letošního roku. nyní je jasné, že zahájení výstavby se minimálně o několik měsíců protáhne. Protahují se výkupy pozemků, přes které nová silnice povede.


„Zahájení výstavby úseku silnice R7 Vysočany – Droužkovice se nyní předpokládá letos v červnu, navazujícího úseku do Nových Spořic u Chomutova v září. V obou případech ale jen v případě, že bude dořešena problematika pozemků,“ sdělil Renné Komínek, ředitel Ředitelství silnic a dálnic v Chomutově.


Právě výkupy pozemků jsou v současné době největším problémem v přípravě stavby rychlostní silnice R7. Oba dva úseky spojí úseky u zóny Triangle na Žatecku, které se už staví a letos by měly být otevřeny, s Chomutovem a s novými úseky silnice I/7 k německé hranici.


Nová silnice R7 povede ve směru na Chomutov ze Žatecka nejprve v blízkosti nynější silnice kolem Vysočan a Lažan, kde vyroste mimoúrovňová křižovatka. Tam se trasa nové silnice odkloní a povede jižně od Všehrd k Droužkovicím, kde bude další mimoúrovňová křižovatka. V místě se bude stavět také přeložka silnice II/568 mezi Nechranickou přehradou a Chomutovem. Silnice povede dále jižně od Droužkovic poblíž v této části nově postavené železniční tratě Žatec – Chomutov. Vyhne se Spořicím, kde bude další mimoúrovňová křižovatka, a na západním okraji Chomutova se napojí na nově postavenou křižovatku se silnicí I/13 Karlovy Vary – Most.


Tato více než patnáctikilometrová část R7 by měla začít motoristům sloužit v roce 2011. Vyjde na téměř pět miliard korun, počítá se s penězi z operačního programu doprava Evropské unie.